Сър Алекс изуми феновете с хулиганско изстъпление

„Манчестър Юнайтед“ запази лидерската си позиция в английската Висша лига, след като спечели като гост с 2:0 срещу „Рединг“. Двубоят ще се запомни най-вече обаче с хулиганското поведение на мениджъра на „червените дяволи“.
Тодор Янакиев „Манчестър Юнайтед“ запази лидерската си позиция в английската Висша лига, след като спечели като гост с 2:0 срещу „Рединг“. Двубоят ще се запомни най-вече обаче с хулиганското поведение на мениджъра на „червените дяволи“. В последните секунди на мача сър Алекс Фъргюсън показа обидни жестове към публиката на домакините след гола на Кристиано Роналдо за 2:0. С двете си ръце Фъргюсън показа грозни жестове към феновете на „Рединг“. Победата на „Манчестър Юнайтед“ дойде трудно. В 67-ата минута Дейв Китсън пропусна да открие за домакините, след като не можа да вкара сам срещу Ван дер Сар. Десет минути по-късно Карлос Тевес намери Рууни, който стреля технично 0:1. Футболистите на „Рединг“ се хвърлиха да изравняват, но в третата минута на даденото от съдията продължение Кристиано Роналдо пое топката от собствената си половина и стигна необезпокояван до наказателното поле на домакините, за да направи 2:0. След мача Фъргюсън не обели и дума за хулиганските си жестове След края на мача сър Алекс Фъргюсън не обели и дума за обидните си жестове. "Създадохме много възможности, но дълго не можехме да отбележим. Времето течеше и нещата започваха да стават притеснителни. Ако бе паднал гол по-рано, вероятно щеше да има и още такива. Нападението ни не бе на много високо ниво в този мач, но важното е, че победихме", коментира сър Алекс.​ Бербо се отличи с асистенция „Тотнъм“ победи „Съндърланд“ с 2:0 у дома в мач от Висшата английска лига. Димитър Бербатов игра цял мач и се отличи с голов пас, греда и серия от пропуски. Още във втората минута Митко подаде на Ленън, който вкара за 1:0. В края на мача вратарят на „Тотнъм“ Радек Черни подаде на влезлия като резерва Роби Кийн, който оформи крайното 2:0. Това попадение бе гол № 100 за ирландеца с екипа на "шпорите". Междувременно във вчерашния си брой вестник „Сънди мирър“ публикува информацията, че и „Нюкасъл“ също иска да привлече Димитър Бербатов. Според всекидневника Бербатов е първи в листата за евентуални нови играчи на наскоро назначения мениджър на "свраките" Кевин Кигън. Изданието информира още, че българският голмайстор от дете е привърженик на "черно-белите" и това може да се окаже решаващо за неговото бъдеще. „Сънди мирър“ припомня, че през 1996 година Алан Шиърър отказа да премине от „Блекбърн“ в „Манчестър Юнайтед“, избирайки именно „Нюкасъл“. Лондонските грандове „Арсенал“ и „Челси“ продължиха да преследват плътно шампиона „Манчестър Юнайтед“, като също спечелиха двубоите си от 23-ия кръг на английската Висша лига. "Артилеристите" победиха „Фулъм“ с класическото 3:0, а отборът на Роман Абрамович се наложи като гост над „Бирмингам“ с минималното 1:0. Така „Арсенал“ продължава да е с еднакъв актив с "червените дяволи" (54 т.), но е втори в класирането заради по-лоша голова разлика. Трети, на 4 точки от лидера, е „Челси“.