„Левски“ губи първата за годината контрола

Шампионите от „Левски“ загубиха първата си контрола за година от „Динамо“ (Киев) вчера. Украинците спечелиха спаринга с 1:2 в мач, игран в Ейлат, където двата отбора провеждат подготовката си.
Георги Иванов Шампионите от „Левски“ загубиха първата си контрола за година от „Динамо“ (Киев) вчера. Украинците спечелиха спаринга с 1:2 в мач, игран в Ейлат, където двата отбора провеждат подготовката си. Своя дебют за „сините” направиха новите попълнения в отбора, бразилците Жеан Карлос и Жоазиньо. „Динамо“ успя да реализира двете си попадения през първото полувреме, докато през второто наставникът на украинците Юрий Сьомин пусна коренно различен състав, който не бе в състояние да сътвори истинско голово положение и да вкара. Единствен за „Левски“ точен бе Мариян Огнянов, който се появи в игра след почивката. Възпитаниците на Станимир Стоилов не успяха да изработят много голови положения, за да ги реализират и да стигнат до успеха. За сметка на това титулярите на киевчани действаха на бързи контраатаки, които се оказаха печелившият коз в този мач. Първият гол падна в 28-ата минута, точно след бърза ответна атака. Украинците откраднаха топката в центъра на терена, Нинкович напредна, навлезе в наказателното поле и вкара за 1:0. Малко преди почивката Гусев получи кълбото на границата на наказателното поле, напредна още малко, стреля и покачи резултата на 2:0. „Левски“ успя да намали едва в края на спаринга. Мариян Огнянов, който се появи на терена в 51-вата минута на мястото на Мирослав Иванов, отбеляза почетното попадение за българите в 84-ата мин. Младият талант стреля от около 30 метра, топката се удари в едната греда, после в другата, а след това влезе в мрежата, пазена от Шовковский. През първата част момчетата на Станимир Стоилов успяха да застрашат вратата на „Динамо“ на няколко пъти, но ударите на Николай Димитров, Зе Соарес и Карлос не успяха да поразят вратата на украинците. Срещата в Елйат бе проследена на живо от благодетеля на клуба Майкъл Чорни. Собственикът на „сините“ Тодор Батков не успя да отлети за Израел заради проблеми с полетите на летище София. Адвокатът бе сред пътниците, които вчера бяха заклещени на аеропорта заради мъглата над столица и отправените впоследствие бомбени заплахи. Въпреки поражението наставникът на „сините” остана доволен от показаното в мача, като след двубоя сподели, че е удовлетворен от лагера, проведен в Израел. „Общо взето, съм доволен от показаното от играчите. Имаше известно колебание в защитата и затова допуснахме и двата гола. Особено съм доволен от първите петнайсет минути и играта, която отборът показа. Има още доста да работим, но има и доста време до подновяването на шампионата“, заяви Стоилов. Шампионите на България се прибират в София днес. Следващият спаринг на „Левски“ ще се изиграе на родна земя, а на 28 януари тимът лети за Кипър, където ще се проведе останалата част от подготовката. Стартов състав на „Левски“: Георги Петков, Живко Миланов, Юсуф Рабех, Игор Томашич, Веско Минев, Георги Сърмов, Мирослав Иванов, Жоазиньо, Зе Соарес, Жеан Карлос, Николай Димитров.