Черната серия на „Валенсия“ продължава

„Виляреал“ разгроми с 3:0 у дома „Валенсия“ в регионалното дерби от 20-ия кръг на Примера дивисион. След провала на стадион "Ел Мадригал" отборът, воден от Роналд Куман, е без победа в първенството в 8 поредни мача.
„Виляреал“ разгроми с 3:0 у дома „Валенсия“ в регионалното дерби от 20-ия кръг на Примера дивисион. След провала на стадион "Ел Мадригал" отборът, воден от Роналд Куман, е без победа в първенството в 8 поредни мача. "Бяло-черните" са спечелили само 3 от възможните 24 точки в тези 8 двубоя. ​Бившият френски национал Робер Пирес откри резултата за "жълтата подводница" още в 6-ата минута с красив гол след пробив по лявото крило. В 63-тата минута Хуан Капдевила направи резултата 2:0 в полза на домакините след изпълнение на корнер. Нихат Кахведжъ оформи класическото 3:0 само 7 минути по-късно. Турският национал още на два пъти бе близо до гола, но ударите му срещаха гредите зад вратаря на гостите Тимо Хилдебранд. В друг двубой, игран в събота, „Хетафе“ драматично надигра „Севиля“ с 3:2. Победният гол за столичани падна в добавеното време и бе дело на румънския национал Козмин Контра. Само минута преди това националът на Сърбия Ивица Драгутинович беше изравнил за „Севиля“. Румънският национал и нападател на „Стяуа“ (Букурещ) Никулае Дика е на крачка от трансфер в „Еспаньол“, пише „Диарио спорт”. Спортният директор на испанския елитен клуб Пако Ерера иска да подсили нападението на тима за втория полусезон, за да може тимът да се задържи в челото на класирането в Примера дивисион. Ерера се е насочил към Дика, след като не успя да се споразумее с „Манчестър Сити“ за привличането на Роландо Бианки.