Енен се сблъсква с Шарапова на четвъртфинал в Мелбърн

Поставената под № 1 в схемата при жените на Australian Open - Жустин Енен, се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис, където ще трябва да преодолее съпротивата на № 5 Мария Шарапова.
Калоян Атанасов Поставената под № 1 в схемата при жените на Australian Open - Жустин Енен, се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис, където ще трябва да преодолее съпротивата на № 5 Мария Шарапова. Белгийката, която спечели титлата в Австралия през 2004 година, не срещна никакви затруднения срещу квалификантката от Тайланд Хсиех Су-Вей и се наложи с 6:2, 6:2 в среща от четвъртия кръг. „Сега сякаш ще започне нов турнир. Оттук нататък мачовете ще бъдат на различно ниво. Има неща, които трябва да подобря и да повиша нивото си в следващите двубои. Знам как мога да победя Мария Шарапова, но трябва да дам всичко от себе си, за да го сторя. Мария е истински боец, никога не се предава и е много талантлива. Срещу нея трябва да играя на 100 процента във всяко разиграване", заяви 25-годишната Жустин Енен. От своя страна Шарапова победи своята сънародничка Елена Дементиева с 6:2, 6:0 и потвърди, че се намира в прекрасна форма преди срещата си с топфаворитката в турнира. „Следващият ми мач е ново препятствие, през което трябва да премина. Това е четвъртфинал на турнир от Големия шлем. На такива турнири никога не е лесно, особено когато се изправяш срещу № 1 в света. Жустин Енен ще направи всичко, за да спечели всяка точка. Срещу нея трябва да използваш по-най-добрия начин всяка една възможност", сподели очакванията си Маша. До този момент Жустин Енен е спечелила 6 от общо 8 мача срещу руския секссимвол. Серина Уилямс продължава успешно да защитава титлата си Защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) също си осигури участие на четвъртфиналите след победа с 6:3, 6:3 над словачката Никол Вайдисова в повторение на миналогодишния полуфинал, когато американката отново надделя. № 7 Уилямс ще срещне третата в схемата Йелена Янкович (Сърбия) или представителката на домакините Кейси Делакуа. В мъжкия турнир изненадата бе отпадането на поставения под № 10 Давид Налбандян (Аржентина), който загуби от бившия № 1 в света Хуан Карлос Фереро (Испания) с 1:6, 2:6, 3:6. Фереро демонстрира много силна игра от дъното на корта и използва 6 от всичките си 10 възможности за пробив. Испанецът игра финал в Оукланд (Нова Зеландия) миналата седмица, а мачът между двамата беше отложен от събота заради дъжд. Следващото препятствие за Цонга е Гаске Във „френския“ сблъсък изненадата на турнира Жо-Вилфред Цонга спечели срещу поставения под № 8 Ришар Гаске с 6:2, 6:7(5), 7:6(6), 6:3 и си осигури участие на четвъртфиналите. „Трябва да играя срещу него по време на цялата ми кариера. Ние сме приятели, но когато трябва да се срещнем един срещу друг на корта, е различно", заяви Цонга. Той ще се изправи срещу руснака Михаил Южни на четвъртфиналите. Южни спечели лесно със 7:6 (2), 6:3, 6:1 над своя сънародник Николай Давиденко, който беше поставен под номер 4 в схемата.