„Милан“ напусна турнира

Скромният отбор на „Катания“ поднесе изненадата на осминафиналите за Купата на Италия, като отстрани световния и европейски клубен шампион „Милан“.
Скромният отбор на „Катания“ поднесе изненадата на осминафиналите за Купата на Италия, като отстрани световния и европейски клубен шампион „Милан“. "Росонерите" загубиха първия мач на "Джузепе Меаца" с 1:2, а снощи на реванша завършиха 1:1 и с общ резултат 2:3 напуснаха турнира. Старши треньорът на „Милан“ Карло Анчелоти пусна играчи, които рядко намират място в титулярната единадесеторка. Перуанският защитник Хуан Варгас изведе домакините напред в резултата с удар от 30 метра в 11-ата минута, а тийнейджърът Алберто Палоски изравни за „Милан“ в 68-ата минута. Отборът на „Рома“ наказа гостуващия „Торино“ с внушителното 4:0 и се класира за четвъртфиналите. „Вълците“ загубиха първия мач в Торино с 1:3, но на своя „Олимпико“ не дадоха никакви шансове на съперника си. Попаденията за „вълците“ бяха отбелязани през второто полувреме чрез Мансини, Жули и Тоти – 2 гола. Франческо Тоти вкара своя гол номер 200 с фланелката на римляните. На четвъртфиналите „Рома“ ще срещне тима на „Сампдория“, който победи със същия резултат 4:0 „Каляри“. Елитните „Фиорентина“ и „Удинезе“ също се класираха за четвъртфиналите на турнира.