Убиха фен след дербито „Олимпиакос“ - „Панатинайкос“

Насилието по футболните стадиони даде жертва и в южната ни съседка Гърция. Местен футболен фен беше смъртоносно наръган с нож, а друг е сериозно пострадал след дербито за Купата на Гърция между местните грандове „Панатинайкос“ и „Олимпиакос“.
Насилието по футболните стадиони даде жертва и в южната ни съседка Гърция. Местен футболен фен беше смъртоносно наръган с нож, а друг е сериозно пострадал след дербито за Купата на Гърция между местните грандове „Панатинайкос“ и „Олимпиакос“. Пред гръцката телевизия НЕТ бащата на 25-годишната жертва, чието име засега е неизвестно, съобщи, че синът му е празнувал победата на „олимпийците от Пирея“ с 4:0 над ПАО. Полицията не е успяла веднага да установи мотива за убийството, което е извършено пред кафене в крайморското градче Луца, намиращо се на 25 километра от столицата Атина. Засега е известно, че намушканият фен и негов 26-годишен приятел са спорили с трима младежи и са се сбили пред кафенето, като другият пострадал е бил закаран веднага в болница, но няма опасност за живота му. През март 2007 година фен на „Панатинайкос“ почина също от прободни рани, нанесени с нож, след сбиване между двете агитки преди женски волейболен мач в Атина и се предполага, че сегашното нападение може да е отмъщение на „червено-белите“ ултраси. Иначе в самия двубой Ломана ЛуаЛуа откри резултата за „Олимпиакос“ още в 6-ата минута с красив удар от воле и този резултат се запази до почивката. ПАО изпусна стопроцентова възможност за изравнителен гол, след като в 54-ата минута Димитрис Салпигидис не успя да преодолеее вратаря Антонис Никополидис, останал сам срещу него. ЛуаЛуа изработи и втория гол за „Олимпиакос“ в 63-ата минута, когато негов удар бе избит от стража на ПАО, а при добавката Василис Торосидис направи 2:0. Две минути по-късно ветеранът Дарко Ковачевич вкара трети гол, а в 80-ата минута Леонел Нунес оформи разгромната победа на домакините.