„Барселона“ измъкна 0:0 от „Севиля“

Испанският колос „Барселона“ се класира за четвъртфиналите на Купата на Испания след нулево равенство срещу миналогодишния победител „Севиля“. Първият двубой в Севиля завърши 1:1 и така каталунците се класират напред с гола си на чужд терен.
Испанският колос „Барселона“ се класира за четвъртфиналите на Купата на Испания след нулево равенство срещу миналогодишния победител „Севиля“. Първият двубой в Севиля завърши 1:1 и така каталунците се класират напред с гола си на чужд терен. Футболистите на „Барселона“ напълно контролираха срещата от самото й начало и направиха редица пропуски пред вратата на гостите. През първото полувреме на няколко пъти близко до гола бяха Андрес Иниеста, Тиери Анри и Ейдур Гудьонсен. „Севиля“ пък продължи да играе слабо след загубата си с 0:2 от „Атлетик“ (Билбао) в мача от Примера дивисион. Гостите стигнаха само до едно положение през първото полувреме, което бе пропиляно от Ернесто Шевантон. През второто полувреме двата отбора намалиха темпото на срещата. Далечен удар на Даниел Алвеш в 82-рата минута се отби от горната част на напречната греда на вратата на домакините, а гол на Хесус Навас бе отменен пет минути преди края на срещата поради засада. Така каталунците ще излязат на четвъртфинала срещу победителя от двойката „Виляреал“ - „Рекреативо“ (0:1 в първата среща).