„Ливърпул“ разгроми „Лутън“ с 5:0 и хеттрик на Стиви Джи

Английският гранд „Ливърпул“ разгроми с 5:0 тима от Първа дивизия „Лутън“ и се класира за четвъртия кръг от турнира за Купата на Англия, където ще домакинства на победителя от двойката „Хавант“ - „Суонзи“, играли късно снощи. Утеха за гостите, които са пред фалит, са финансовите приходи от двубоя с „мърсисайдци“, възлизащи на около 700 000 паунда, с които клубът може да продължи съществуването си.
Калоян Атанасов Английският гранд „Ливърпул“ разгроми с 5:0 тима от Първа дивизия „Лутън“ и се класира за четвъртия кръг от турнира за Купата на Англия, където ще домакинства на победителя от двойката „Хавант“ - „Суонзи“, играли късно снощи. Утеха за гостите, които са пред фалит, са финансовите приходи от двубоя с „мърсисайдци“, възлизащи на около 700 000 паунда, с които клубът може да продължи съществуването си. След разочароващото 1:1 като гост, в преиграването на „Анфилд Роуд“ този път „червените“ не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и направо размазаха своите опоненти. Райън Бабел откри голеадата на „Анфилд“ Началото на головата серия сложи холандското крило Райън Бабел минута преди почивката, а капитанът Стивън Джерард покачи на 2:0 след още осем минути игра. В 58-ата минута бранителят Сами Хупия направи резултата класически, а разгромът бе оформен в 64-ата и 72-рата минута, като с двете си попадения Стиви Джи оформи своя хеттрик и крайния резултат 5:0. „Тотнъм“ без Митко Бербатов в редиците си отстрани трудно „Рединг“ след победа с 1:0 като гост и пред погледа на новия селекционер на английския национален отбор Фабио Капело. Така „шпорите“ запазиха надеждата да спечелят три трофея през сезона, след като продължават напред в турнира за Купата на УЕФА, за Карлинг къп имат преиграване на полуфинала с лондонския враг „Арсенал“ след 1:1 на „Емирейтс“, а в 4-и кръг на ФА Къп ще гостуват на шампиона „Манчестър Юнайтед“. Ирландският национал Роби Кийн бе героят за „шпорите“ В отсъствието на Бербо, в герой за лондончани се превърна Роби Кийн, който в 15-ата минута отбеляза 15-ия си гол за сезона и общо 99-и с фланелката на „Тотнъм“. Кийно бе най-съобразителен в наказателното поле и довкара топката, която бе рикоширала в гредата след удар на Юнес Кабул. Лирой Лита пропусна няколко възможности за домакините, а Стивън Хънт, който отбеляза 2 гола на "Уайт Харт Лейн" в първия мач, уцели гредата. Стед Малбранк от „Тотнъм“ също имаше шанс да вкара втори гол, но вратарят на „Рединг“ отби негов удар в горната греда. Като изненадата на преиграванията маже да се определи отпадането на „Норич“, тимът, който искаше да привлече българския национал Валентин Илиев. „Канарчетата“ загубиха с 1:2 като гости на „Бъри“ и ще трябва да се съсредоточат върху изявите си в Чемпиъншип.