„Майорка“ тресна „Реал“ (Мадрид)

Отборът на „Майорка“ поднесе изненадата в 1/8-финалите за Купата на краля, побеждавайки „Реал“ (Мадрид) с 2:1 у дома. Наставникът на гостите Бернд Шустер не бе включил в титулярния състав вратаря Икер Касияс и голмайстора Рууд ван Нистелрой.
Отборът на „Майорка“ поднесе изненадата в 1/8-финалите за Купата на краля, побеждавайки „Реал“ (Мадрид) с 2:1 у дома. Наставникът на гостите Бернд Шустер не бе включил в титулярния състав вратаря Икер Касияс и голмайстора Рууд ван Нистелрой. Десният бек Мичел Салгадо пък записа своя 250-и официален мач с фланелката на „белия балет”. Само за 60 секунди в средата на първото полувреме отборите си размениха по едно попадение, като първо за „Майорка“ се разписа Оскар Трехо, а в ответната атака за „кралския клуб“ точен бе аржентинецът Гонсало Игуаин. При равенство завърши първата част, а играта след почивката продължи да бъде открита и приятна за гледане. Така се стигна до 50-ата минута, когато резервата Аранго отново даде преднина за тима от Балеарските острови с красив далечен шут. До края на мача гостите имаха няколко положения, като най-фрапантен бе пропускът на аржентинеца Савиола, който не можа да преодолее вратаря Моя от няколко метра. „Реал“ като цяло не показа, че заслужава равенство, и домакините взеха преднина преди реванша, който е другата сряда, 16 януари, от 22 часа, на „Сантяго Бернабеу”. След мача Бернд Шустер заяви, че неговият отбор не заслужавал да загуби с 1:2 от „Майорка“ “2:2 щеше да бъде по-справедлив резултат. Мисля, че имахме достатъчно положения, за да изравним. Така или иначе обаче ни предстои реванш на “Бернабеу”, където съм уверен, че можем да обърнем двубоя в наша полза“, заяви германецът.