Германия спечели щафетата 4 по 6 км при жените

Дамите на Германия в състав Катрин Хитцер, Магдалена Нойнер, Сабрина Буххолц и Кати Вилхелм спечелиха щафетата 4 по 6 километра. Състезанието се състоя в зимния център Руполдинг, старт от петия кръг за Световната купа по биатлон.
Дамите на Германия в състав Катрин Хитцер, Магдалена Нойнер, Сабрина Буххолц и Кати Вилхелм спечелиха щафетата 4 по 6 километра. Състезанието се състоя в зимния център Руполдинг, старт от петия кръг за Световната купа по биатлон. Това е четвърта поредна победа за германките, които наложиха хегемония във всички щафети при жените от началото на сезона. Трябва обаче да се отбележи, че квартетът на домакините изоставаше с 51,4 секунди от Норвегия преди последния пост, след като преди това трикратната световна шампионка Магдалена Нойнер завъртя две наказателни обиколки, а Катрин Хитцер – една. На последния пост обаче Кати Вилхелм бе с класа над съперничките си - както над норвежката Ан Кристин Флатланд, така и над рускинята Наталия Гусева, и пресече първа финалната линия за общо време от 1.17:56,0 часа (3 наказателни обиколки, 10 допълнителни патрона). Втора, на 24,3 секунди (0;9), се нареди четворката на водилите почти през цялото състезание норвежки, а трети на 1:15,9 минути (1;10) се класираха олимпийските шампиони от Русия. Днес ще се състои щафетата 4 по 7,5 километра при мъжете с участието и на квартета от България.