„Барселона“ измъкна 1:1 от „Севиля“

„Севиля“ и „Барселона“ завършиха при резултат 1:1 в първа среща от 1/8 финалната фаза на турнира за Купата на краля в Испания. Френският нападател на каталунците Тиери Анри бе точен за гостите, а Диего Капел изравни минута преди края на първата част.
„Севиля“ и „Барселона“ завършиха при резултат 1:1 в първа среща от 1/8 финалната фаза на турнира за Купата на краля в Испания. Френският нападател на каталунците Тиери Анри бе точен за гостите, а Диего Капел изравни минута преди края на първата част. Изненадващо треньорът на домакините Маноло Хименес не пусна в титулярната единадесеторка Кануте и Хесус Навас. От своя страна Франк Рийкард не можеше да разчита на Роналдиньо и Меси, като ги замени с мексиканския талант Джовани дос Сантош и Тиери Анри. Именно френският голмайстор бе най-активен, като в 23-тата минута с елегантно поемане и добър удар направи 1:0 в полза на „Барса“. До края на първото полувреме „Севиля“ наложи териториален натиск с цел изравняване, като отлични възможности за гол пропиляха Шевантон и капитанът Даниел Алвеш. Така се стигна до 44-тата минута, когато след корнер в полза на домакините Диего Капел овладя топката и с прецизен удар изравни резултата. Така завърши и мачът, като срещата реванш ще се играе на „Камп Ноу”. Испанският национал Хоакин вкара два гола за победата на „Валенсия“ над „Бетис“ с 2:1. Победата е изключително важна най-вече за треньора на „прилепите“ Роналд Куман, който е пред уволнение след слабите резултати на неговите възпитаници. „Хетафе“ постигнаха класическа победа над последния в Примера дивисион „Леванте“. Головете за футболистите на Михаел Лаудруп отбелязаха Албин, Каскеро и Ернандес. „Еспаньол“ е на крачка от участие на 1/4 финалите, след като завърши 1:1 като гост на „Атлетик“ (Билбао). Слабо представящият се в първенството тим на „Рекреативо“ победи с 1:0 „Виляреал“ с гол още във втората минута на Мартин Касерес с глава.