„Челси” с инфарктна победа над „Евертън“

В първи мач от полуфинала за Карлинг къп отборът на „Челси” победи с 2:1 „Евертън” на своя стадион „Стамфорд Бридж”, като победното попадение за домакините падна в добавеното от съдията време.
В първи мач от полуфинала за Карлинг къп отборът на „Челси” победи с 2:1 „Евертън” на своя стадион „Стамфорд Бридж”, като победното попадение за домакините падна в добавеното от съдията време. Домакините от Западен Лондон поведоха в 26-ата минута, след попадение на Шон Райт-Филипс, който с удар от около 14 метра не остави никакви шансове за стража Тим Хауърд. „Сините” след гола продължиха да доминират до края на първото полувреме, но футболистите на треньора Аврам Грант така и не успяха да стигнат до второ попадение, след като с пропуски се отличиха „звездите” Михаел Балак, Клаудио Писаро и Малуда. Втората част започна много лошо за домакините, които в 54-тата минута останаха с човек по-малко, след като Джон Микел бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Фил Невил. В 64-тата минута нигериецът Йобо се възползва от груба грешка на вратаря Иларио и намери сънародника Якубу, който изравни резултата. В края на мача гостите въпреки численото си превъзходство на терена се прибраха в защита и във втората минута от даденото от съдията четириминутно продължение Балак се опита да намери Филипс, но защитникът на „Евертън” Джулиън Лескът си отбеляза нелеп автогол. След двубоят мениджърът на „Челси” Аврам Грант заяви, че е много доволен от победата, която е много ценна, тъй като е постигната с човек по-малко на терена. „Водим с един гол преди реванша, на който може да се случи всичко. Надявам се да успеем да се класираме на финала. Показахме, че може да се борим до последната секунда на мача и това ни различава от другите”, сподели наставникът на „сините” от Лондон. Реваншът на „Гудисън Парк” е на 23-ти януари (сряда).