Слабак мъчи „Реал“ (Мадрид) за Купата на краля

С късен гол на Гути „Реал“ (Мадрид) победи третодивизионния „Аликанте“ с 2:1 и с общ резултат от двата мача 3:2 се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Испания. Шампионът на страната, който завърши 1:1 в първия мач, поведе с гол на Ариен Робен след 30 минути игра.
„Класа“ С късен гол на Гути „Реал“ (Мадрид) победи третодивизионния „Аликанте“ с 2:1 и с общ резултат от двата мача 3:2 се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Испания. Шампионът на страната, който завърши 1:1 в първия мач, поведе с гол на Ариен Робен след 30 минути игра. Гостите изравниха 20 минути след началото на второ полувреме, като точен бе Франсиско Борха. В последните секунди, когато и двата отбора си мислеха вече за продължението на мача, Гути донесе победата на "белия балет". „Барселона“ завърши наравно 2:2 с друг третодивизионен тим „Алкояно“, но след успех с 3:0 в първата среща се класира за осминафиналите с общ резултат 5:2. С два ранни гола на Санти Ескеро във 2-рата и 10-ата минута домакините поведоха с 2:0 и запазиха преднината си до 69-ата, когато Перона намали от дузпа. Изравнителното попадение за гостите бе дело на Арнау в 90-ата. Плеймейкърът Роналдиньо не игра за „Барса“ поради травма. Бразилецът страда от контузия в прасеца и има вероятност да се завърне на терена едва за срещата от испанската Примера дивисион срещу „Майорка“ в събота. Носителят на трофея от миналия сезон „Севиля“ също с гол в последната минута се класира за осминафиналите, след като победи с 4:3 „Дения“. Мениджърът Роналд Куман получи бурни аплодисменти от публиката при победата на „Валенсия“ с 3:0 над „Реал Унион“. С общ резултат 5:1 „Валенсия“ си осигури място в следващия кръг на турнира. Миналогодишният финалист „Хетафе“ победи Бургос с 4:1 и с общ резултат 5:1 се класира за осминафиналите. В единствената среща с продължение „Депортиво“ (Ла Коруня) загуби у дома от „Еспаньол“ с 1:2 след равенство 1:1 в редовното време. С общ резултат 3:2 „Еспаньол“ продължава напред.