Бербатов с голови два паса за разгромна победа на „Тотнъм“

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов изигра поредния си силен мач за „Тотнъм“ при разгромната победа на „шпорите“ с 5:1 над лондонския съперник „Фулъм“. Митко направи две асистенции в мача и бе един от най-добрите в редиците на тима от Северен Лондон.
Калоян Атанасов Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов изигра поредния си силен мач за „Тотнъм“ при разгромната победа на „шпорите“ с 5:1 над лондонския съперник „Фулъм“. Митко направи две асистенции в мача и бе един от най-добрите в редиците на тима от Северен Лондон. Иначе шоуто на „Уайт харт Лейн“ започна именно с отиграване на Бербатов, който в 25-ата минута на двубоя засече центриране отляво с глава и принуди вратарят на гостите Анти Ниеми да плонжира, за да спаси сигурен гол. Резултатът в двубоя бе открит от „Тотнъм“ само 3 минути след това: удар на Стед Малбранк срещна гредата, но Роби Кийн бе най-съобразителен при добавката – 1:0. Кийн и Хъдълстоун вкараха по два гола за „шпорите“ В 44-тата минута Том Хъдълстоун увеличи преднината на „шпорите“, след като от около 25 метра изстреля неспасяем снаряд към вратата на „Фулъм“. След почивката Демпси в 59-ата минута върна един гол за „Дъ Котиджърс“, след като се добра до пас на Камара отляво. Но Бербатов отново се появи на голямата сцена – само 2 минути по-късно българинът отклони центриране от корнер към далечната греда и Роби Кийн необезспокояван вкара втория си гол – 3:1. „Тотнъм“ продължи да атакува вихрено и в 69-ата минута вече водеше с 4:1, след като младежкият национал на Англия Хъдълстоун от воле от границата на пеналта отбеляза красиво попадение. „Тотнъм“ съвсем довърши съперника си в 89-ата минута чрез Дефоу, който се възползва от хитър пас на Митко Бербатов. Коледно шоу на „Стамфорд Бридж“ В истински коледен спектакъл се превърна двубоят между „Челси“ и „Астън Вила“ - 4:4. Гостите, за които не игра българският национал Стилиян Петров, изненадващо поведоха с 2:0 с две попадения на Шон Малуони, вторият от които след груба грешка на Петър Чех. В последните секунди преди почивката Зат Найт спъна Михаел Балак в наказателното поле и беше отстранен. Андрий Шевченко вкара от бялата точка, за да намали на 1:2. Шевченко с втория си гол изравни в 50-ата минута с удар от 25 метра. Украинецът беше в основата на третото попадение на лондончани в средата на втората част, когато изведе Алекс на границата на наказателното поле, бразилецът премина край Къртис Дейвис и с мощен удар от 12 метра направи 3:2. Малко по-късно Мартин Лаурсен изравни, засичайки отблизо с крак центриране на Ашли Йънг от фаул отляво. Михаел Балак даде нов аванс на „Челси“ в 88-ата минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар от 18 метра. В последните секунди „Астън Вила“ стигна до точката от спорна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ашли Коул на голлинията, заради която бранителят също получи червен картон. Гарет Бари хладнокръвно прати Чех в обратния ъгъл за крайното 4:4.