„Реал“ води с 4 точки на „Барса“ преди „Ел Класико“

Шампионът на Испания „Реал“ (Мадрид) постигна лесна победа срещу „Осасуна“ с 2:0 на „Сантяго Бернабеу” в двубой, който бе като генерална репетиция за „белите“ преди вечното дерби срещу „Барселона“, което ще се играе на 23 декември на стадион „Ноу Камп”. Головете за мадридчани отбелязаха Рууд Ван Нистелрой и Уесли Снайдер.
Шампионът на Испания „Реал“ (Мадрид) постигна лесна победа срещу „Осасуна“ с 2:0 на „Сантяго Бернабеу” в двубой, който бе като генерална репетиция за „белите“ преди вечното дерби срещу „Барселона“, което ще се играе на 23 декември на стадион „Ноу Камп”. Головете за мадридчани отбелязаха Рууд ван Нистелрой и Уесли Снайдер. Нистелрой се разписа след удар с глава в 16-ата минута, а до края на полувремето имаше тотално надмощие над тима от Памплона. Второто попадиние обаче падна едва в 75-ата минута, като негов автор стана друго „лале“ - Уесли Снайдер, който вкара с удар от границата на наказателното поле. С тази победа „Реал“ Мадрид вече има 38 точки и води с четири пред втория „Барса“. „Виляреал“ победи с 3:1 при гостуването си на „Хетафе“ и прекъсна серията си от три мача без победа, като по този начин вече има 31 точки, колкото и третият „Атлетико“ (М). Точни за възпитаниците на Мануел Пелегрини бяха на два пъти турчинът Нихат и Карсола, докато домакините отвърнаха само с попадение на Бланко. В другите двубои от неделя „Бетис“ победи „Алмерия“ с 3:1, „Мурсия“ надделя над „Сантандер“ с 2:1, а равенства бяха записани в мачовете „Майорка“ - „Атлетик“ (Б) – 0:0, „Валядолид“ - „Севиля“ - 0:0 и „Депортиво“ (Ла Коруня) - „Сарагоса“ - 1:1.