Димитър Бербатов наказа „Портсмут“

Димитър Бербатов се превърна в герой за „Тотнъм“, след като осигури трите точки срещу „Портсмут“ в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. „Шпорите“ спечелиха с 1:0 гостуването си на южния бряг и така се утвърждават в средата на таблицата.
Данаил Кисов Димитър Бербатов се превърна в герой за „Тотнъм“, след като осигури трите точки срещу „Портсмут“ в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. „Шпорите“ спечелиха с 1:0 гостуването си на южния бряг и така се утвърждават в средата на таблицата. Това бе първи успех за лондончани при гостуване през сезона. „Портсмут“ пък загуби за първи път от 2 септември. Домакините се намираха в отлична форма, тъй като нямаха загуба от 11 мача и установиха контрол върху мача. Шпорите разчитаха на контраатаки, като именно при една такава в 36-ата минута възможност се откри и пред Димитър Бербатов, който обаче от 12 метра стреля над напречната греда. В 81-вата минута българинът се реваншира за пропуска си. Бербатов засече подаване на Аарън Ленън и с удар от около 6 метра не остави шансове на Джеймс. Това бе неговият 3-и гол във Висшата лига за сезона. Отлични изяви имаше и другият национален нападател на България - Мартин Петров. Неговият „Манчестър Сити“ победи драматично у дома „Болтън“ с 4:2, а Петров асистира за решителния трети гол за своя отбор, отбелязан от Дариъс Васел. Най-зрелищният и резултатен мач за кръга изиграха „Уигън“ и „Блякбърн“. Домакините от Уигън спечелиха с 5:3, като с хеттрик за успеха се отличи Маркъс Бент. Хеттрик за гостите направи Роке Санта Крус, но това се оказа недостатъчно. „Евертън“ измъкна нова важна победа с 2:0 като гост на „Уест Хям“. „Карамелите“ вкараха по едно попадение в края на двете полувремена и взеха трите точки на „Ъптън Парк“. С гол от дузпа на Джоуи Бартън в последната минута „Нюкасъл“ победи „Фулъм“ с 1:0 като гост.