„Барса“ смачка „Валенсия“ с 3:0, но загуби Меси

Футболистите на Барселона не допуснаха грешка седмица преди класическия сблъсък с „Реал“ (Мадрид) и отнесоха „Валенсия“ с 3:0 на „Местая“ в мач от 16-ия кръг на Примера дивисион. Мнозина очакваха каталунците да имат проблеми, но това не стана и така тимът на Франк Рийкард се приближи плътно до „Белия балет“. Роналдиньо отново бе на пейката и не изглеждаше никак доволен от този факт.
Футболистите на „Барселона“ не допуснаха грешка седмица преди класическия сблъсък с „Реал“ (Мадрид) и отнесоха „Валенсия“ с 3:0 на „Местая“ в мач от 16-ия кръг на Примера дивисион. Мнозина очакваха каталунците да имат проблеми, но това не стана и така тимът на Франк Рийкард се приближи плътно до „белия балет“. Роналдиньо отново бе на пейката и не изглеждаше никак доволен от този факт. Каталунците започнаха повече от шеметно и в 12-ата минута Меси пусна към Ето’о, камерунецът финтира двама бранители, създаде си позиция за стрелба и прати топката в мрежата с шут от 12 метра. Няколко минути по-късно гостите решиха всичко, като отново камерунецът се разписа, засичайки подаване на Меси. Малко преди почивката обаче Меси получи контузия при един от своите пробиви и трябваше да бъде заменен от Джовани дос Сантос. Веднага след това доктор Рикард Пруна заяви, че Меси има четирисантиметрово разкъсване на феморалния мускул на левия си крак. Това ще го извади от състава на „Барса“ поне един месец. „Това е най-лошото, което можеше да се случи на „Барселона“. Меси е във форма и може да реши всеки мач. Надяваме се, че ще се възстанови колкото се може по-скоро“, коментира спортният директор на клуба Чики Бегиристайн. За Лео Меси мускулните проблеми не са нещо ново и непознато. Той пропусна края на сезон през 2006 г., както и финала на Шампионската лига тогава заради подобен проблем в десния крак. В началото на втората част съставът на „Валенсия“ бе довършен от Гудьонсен, който вкара спокойно за 3:0 и отиде да отпразнува попадението с Роналдиньо. Феновете на „Местая“ изпратиха отбора с бурни освирквания и размятайки „белите кърпички“ за оставки, загатвайки, че проблемите пред Роналд Куман стават все по-сериозни, защото Валенсия загуби за 5-и път в 8-те си домакинства досега. В другия мач от кръга снощи „Еспаньол“ победи последния в класирането „Леванте“ с 1:0. Защитникът Даниел Харке отбеляза единствения гол още в 9-ата минута. „Еспаньол“ няма загуба вече 12 мача, а с успеха си снощи се изкачи между челниците в класирането.