Дел Пиеро сам победи „Лацио“

„Ювентус“ продължи отличното си представяне в серия А от началото на сезона, като спечели дербито с „Лацио“ на стадион „Олимпико“ в Рим с 3:2. Голямата звезда на вечерта бе ветеранът Алесандро Дел Пиеро, който отбеляза две от попаденията и развинти от финтове рехавата защита на „орлите“.
„Ювентус“ продължи отличното си представяне в серия А от началото на сезона, като спечели дербито с „Лацио“ на стадион „Олимпико“ в Рим с 3:2. Голямата звезда на вечерта бе ветеранът Алесандро Дел Пиеро, който отбеляза две от попаденията и развинти от финтове рехавата защита на „орлите“.. Преди това резултатът откри Давид Трезеге след рикошет след удар на Салихамиджич. Френският нападател реализира 12-ия си гол за сезона, но македонецът Горан Пандев изравни за Лацио седем минути по-късно. След почивката Алесандро Дел Пиеро реши мача с два гола. Капитанът на „Ювентус“, който започва като титуляр за първи път в последните четири мача, направи 2:1 в 48-ата минута. Домакините се втурнаха да изравняват, но при една контраатака в 70-а Дел Пиеро довърши домакините с второто си попадение. Горан Пандев намали резултата в даденото от рефера продължение за крайното 2:3. Срещата на римския стадион започна с едноминутно мълчание в памет на Габриеле Сандри, който бе убит от полицай при сбиване на привърженици именно на „Лацио“ и „Ювентус“. В друга среща от кръга „Удинезе“ претърпя изненадваща загуба с 0:2 при гостуването на „Катания“. Джузепе Маскара отбеляза и двата гола за домакините.