„Левски“ отстрани отбора на Димитър Димитров - Херо

Шампионът „Левски“ се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България след успех като гост на бургаския „Черноморец“ с 2:0 снощи. Срещата се игра пред около 1500 зрители на стадион „Лазур”.
Георги Иванов Шампионът „Левски“ се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България след успех като гост на бургаския „Черноморец“ с 2:0 снощи. Срещата се игра пред около 1500 зрители на стадион „Лазур”. На пейката на домакините не бе треньорът им Димитър Димитров-Херо, който е наказан от БФС. Първото попадение за „сините” реализира Игор Томашич в 18-ата минута. Той засече с глава центриране от пряк свободен удар на Николай Димитров. Домакините имаха шанс да изравнят малко преди почивката след силен удар на Пламен Крумов. Вратарят на „сините” Божидар Митрев отби топката, тя рикошира в ръката му, но той успя да я улови пред голлинията. В 44-тата минута Дарко Тасевски се контузи и беше заменен от Димитър Телкийски. Втората част започна с бърза атака на „сините“, която завърши с попадение на Валери Домовчийски, но то бе отменено от рефера Цветан Георгиев заради засада. В 59-ата минута след центриране на Димитър Телкийски Иван Цанков си отбеляза автогол. „Ботев“ поднесе изненада, като победи „Славия“ с 4:2 в зрелищен мач. Гостите поведоха още в 6-ата минута, след като Славчо Георгиевски изстреля от 25 метра топката, рикошира в Караматев, излъга вратаря Арсов и влезе във вратата му. Второто полувреме започна с тотален натиск на домакините, които за по-малко от двайсет минути вкараха три гола. „Белите“ върнаха един в 66-ата минута. Футболистите на „Ботев“ удържаха преднината си, а в 90-ата минута Саидходжа вкара четвъртия гол за тях. Секунди след това съдията Антон Генов вдигна втори жълт и червен картон на Саша Симонович за груб фал срещу Йордан Минев. След мача „канарчетата“ обявиха, че посвещават успеха си на спонсора на клуба Георги Гергов, който навърши 51 години. Без изненада столичният „Локомотив“ победи с минималното 1:0 „Спартак“ (Вн). Голът падна в 32-рата минута, като националът Марчо Дафчев с отличен финт се освободи от защитник на варненци и с точен удар от около десетина метра отбеляза попадението, което класира тима на треньора Стефан Грозданов за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. След мача собственикът на „червено-черните“ Николай Гигов обяви, че през зимата в състава ще бъдат привлечени двама нови играчи, но не спомена имена. Бившият национален селекционер Христо Стоичков пък изгледа двубоя в Етрополе между местния „Чавдар“ и „Калиакра“, завършил с победа за гостите с 2:0. В много динамичен мач на изключително разкаляния и тежък терен четвъртият от източната „Б“ група победи втория от западната „Б“ група напълно заслужено. Така каварненци останаха единственият представител на втория футболен ешелон в турнира.