„Лукойл Академик“ срази АСК „Рига“

Българският баскетболен шампион „Лукойл Академик“ победи с 93:77 АСК „Рига“ в среща от шестия кръг на турнира за Купа УЛЕБ. Мачът се игра пред близо 2500 зрители в столичната зала "Универсиада".
Българският баскетболен шампион „Лукойл Академик“ победи с 93:77 АСК „Рига“ в среща от шестия кръг на турнира за Купа УЛЕБ. Мачът се игра пред близо 2500 зрители в столичната зала "Универсиада". С този си успех "студентите" взеха реванш за поражението си в Рига и са с актив от 4 победи и 2 загуби, който им дава големи шансове за класиране за следващата фаза на турнира. С 15-те си точки Уили Дийн бе в основата на силната първа четвърт за домакините, която завърши 30:22 за тях. Втората част бе по-равностойна, но благодарение най-вече на добрата игра в защита на Тодор Стойков и Тенчо Банев българският шампион се оттегли на почивка при резултат 50:39. В първите 2,30 минути от третата четвърт на мача гостите намалиха разликата до 53:48. Петото нарушение на Тенчо Банев затрудни допълнително съставът на „Академик“. Но Тодор Стойков и отличният в този мач Перо Антич изведоха домакините напред и 10 минути преди края те водеха с 75:57. В заключителната четвърта част на срещата Антич и Дийн бяха над всички и „Лукойл Академик“ спечели с убедително с 93:77. По-късно македонският национал Перо Антич бе избран за най-полезен играч в шестия кръг на турнира за Купата на УЛЕБ. Антич, който остана само на 1 асистенция от трипъл-дабъл (22 точки, 14 борби и 9 асистенции) при победата над АСК „Рига“ с 93:77 точки събра коефицент от 39 за представянето си. Втори в класацията за най-полезен играч тази седмица остана Майкъл Райт от „Тюрк Телеком“, който записа 30 точки при победата на своя тим над „Шяуляй“ (Литва) със 102:99 след продължение.