9-голово шоу на „Далас“ - „Едмънтън“

Звездата на „Далас Старс“ Брендън Мороу една минута преди края на продължението оползотвори чудесно подаване на Сергей Зубов и с 10-ия си гол за сезона донесе драматичната победа на домакините над „Едмънтън“ с 5:4.
Звездата на „Далас Старс“ Брендън Мороу една минута преди края на продължението оползотвори чудесно подаване на Сергей Зубов и с 10-ия си гол за сезона донесе драматичната победа на домакините над „Едмънтън“ с 5:4. „Опитахме същата комбинация 30 секунди по-рано, но аз пропуснах. Втория път обаче бях точно там, където трябваше“, заяви след двубоя Мороу. За „Далас“ Зубов вкара гол и направи три асистенции, а Майк Модано отбеляза 517-ия гол в кариерата си. Вратарят на „Детройт“ Крис Озгууд отрази 30 удара при успеха на лидера в НХЛ над домакина „Нешвил“ с 2:1. Томаш Копецки и Валтери Филпула от дузпа вкараха попаденията през първия период за „червените криле“, които записаха седмата си поредна победа и вече имат 22 от 30 мача през сезона досега. Новият страж на „Бостън“ Алекс Олд спаси 44 удара при победата на отбора си над домакина „Бъфало“ с 4:1. Олд премина в състава на „мечките“ от „Финикс“ през миналата седмица, но вече се превръща в основна фигура в новия си тим. Марк Савард реализира с гол и асистенция за гостите, а Милан Лучич се отличи с две завършващи подавания. Крис Пронгър вкара решаващо попадение малко преди края на продължението за успеха на „Анахайм“ над домакина „Кълъмбъс“ с 4:3. Кори Пери се отличи с два гола при числен превес за гостите. Чад Килгър пък се разписа два пъти при разгромната победа на „Торонто“ над „Тампа Бей“ с 6:1 като домакин. „Вашингтон“ надделя над „Ню Джърси“ с 3:2, а „Лос Анжелис“ победи „Ванкувър“ с 4:2.