Шампионът на Африка победи първенеца на Северна Америка

Настоящият шампион на Африка „Етоал Сахел“ (Тунис) малко изненадващо победи първенеца на Северна Америка „Пачука“ (Мексико) с 1:0 в 1/4-финал на световното клубно първенство. Така на полуфинала на 12 декември на националния стадион в Токио африканците ще играят с шампиона на Южна Америка „Бока Хуниорс“ (Аржентина).
Данаил Кисов Настоящият шампион на Африка „Етоал Сахел“ (Тунис) малко изненадващо победи първенеца на Северна Америка „Пачука“ (Мексико) с 1:0 в 1/4-финал на световното клубно първенство. Така на полуфинала на 12 декември на националния стадион в Токио африканците ще играят с шампиона на Южна Америка „Бока Хуниорс“ (Аржентина). Мексиканците доминираха от началото на мача, като Хуан Карлос Качо и Кристиан Хименес улучиха гредите, а удар на Габриел Кабалеро бе избит от голлинията от защитник на „Етоал Сахел“. Полувремето завърши по чудо без гол, но мексиканците напълно контролираха играта. Тунизийците също имаха две добри положения, създадени от тийнеджъра Мохамед Амине Чермити, който е една от сензациите на първенството. Добри удари на младата надежда принуди колумбийския вратар на „Пачука“ Мигел Калеро да се намесва решително. През втората част мексиканците продължиха да доминират, но 5 минути преди края африканците ги накараха да съжаляват за многото си пропуски. Ганаецът Муса Нари посрещна зле избита топка от Леопардо Лопес и с шут от 30 м простреля вратаря Калеро, за да прати отбора си на полуфинал срещу фаворита „Бока Хуниорс“. След двубоя не скри своята радост от победата наставникът на тунизийците Бертран Маршон.“Много съм щастлив. Отборът ни е млад. Повечето футболисти са под 25-годишна възраст. „Пачука“ разполагаше с по-опитните играчи, но ние знаехме, че със здрава защита и себераздаване можем да стигнем до победата“, заяви Маршон. Старши треньорът на мексиканците Енрике Меса съжаляваше за пропуснатите възможности. „Изиграхме много добър мач, доминирахме, създадохме положения, но не успяхме да вкараме“, тюхкаше се Меса. Другата 1/4-финална среща между „Сепахан“ (Иран) и представителя на домакините „Урава Ред Даймъндс“ се играе днес. Финалът е на 16 декември на националния стадион в Токио. През миналата година титлата спечели бразилският „Интернасионал“ след победа с 1:0 над испанския „Барселона“. Междувременно капитанът на „Бока Хуниорс“ Мартин Палермо, по прякор Лудия, изрази разочарование относно факта, че лидерът в аржентинския състав Хуан Роман Рикелме няма да може да участва на световно клубно първенство в Япония. Както е известно, заради неуредиците, които имаше с вече бившия си клуб „Виляреал“, Рикелме няма да може да вземе участие в турнира в Далечния изток. "Рикелме ще ни липсва много. Той е страхотен играч и би бил много полезен за нашия тим на световното клубно първенство. Жалко е, че ФИФА забрани на играч като Рикелме да играе в Япония. Всички ние обаче сме амбицирани да занесем трофея в Аржентина и да зарадваме милионите ни привърженици“, сподели развълнуваният Палермо.