„Интер“ не остави шансове на „Лацио“

„Интер“ победи „Лацио“ с безапелационното 3:0 на стадион „Джузепе Меаца“ в мач от италианското футболно първенство. Този двубой беше отложен на 11 ноември поради смъртта на привърженика на „орлите“ диджей Сандри.
„Интер“ победи „Лацио“ с безапелационното 3:0 на стадион „Джузепе Меаца“ в мач от италианското футболно първенство. Този двубой беше отложен на 11 ноември поради смъртта на привърженика на „орлите“ диджей Сандри. Първият гол в мача беше дело на шведа Златан Ибрахимович в 17-ата минута след изпълнение на единайесетметров наказателен удар.. „Интер“ бързо увеличи преднината си след корнер в 33-ата минута на двубоя. Защитникът на домакините Дъглас Майкон засече центриране от корнер и направи резултата 2:0. През втората част „нерадзурите“ довършиха своите съперници, след като Давид Суазо предреши изхода от двубоя в 55-ата минута след бърза контраатака. След този кръг лидерът „Интер“ запази трите точки преднина във временното класиране пред втория „Рома“, който се наложи над „Каляри“ с 2:0 в Рим. „Вълците“ си осигуриха победата още през първата част на двубоя след два бързи гола на Родриго Тадей. Бразилският полузащитник при първото попадение засече топката във вратата на сардинците, а при второто се възползва от бърза контраатака, започната от сънародника му Мансини. Капитанът на вълците Франческо Тоти изигра първия си мач като титуляр след месец лечение.