„Мечките“ превзеха „островитяните“

Тимът на „Бостън Брюинс“ записа първата си победа като гост с 3:1 над „Ню Йорк Айлендърс“ от 11 двубоя насам и по този начин се изкачи на второ място в Североизточната дивизия на НХЛ, а нюйоркчани останаха на четвърто място в Атлантическата конференция. Головете за развилнелите се „мечоци“ отбелязаха Глен Мъри, Петери Нокелайнен и Чък Кобасю, а вратарят на тима Тим Томас записа 33 спасявания за гостите.
Тимът на „Бостън Брюинс“ записа първата си победа като гост с 3:1 над „Ню Йорк Айлендърс“ от 11 двубоя насам и по този начин се изкачи на второ място в Североизточната дивизия на НХЛ, а нюйоркчани останаха на четвърто място в Атлантическата конференция. Головете за развилнелите се „мечоци“ отбелязаха Глен Мъри, Петери Нокелайнен и Чък Кобасю, а вратарят на тима Тим Томас записа 33 спасявания за гостите. „Направихме това, което трябва, и играхме наистина добре. Отбелязахме по един навременен гол във всяка част, използвахме шансонете си в пауърплея, допуснахме попадение чак в третия период и нямаше как да не победим“, заяви след мача старши треньорът на „Бостън“ Клод Жулиен. В други двубои от лигата Максим Талбот, Крис Летанг и Тайлър Кенеди отбелязаха по едно попадение за победата на „Питсбърг Пингуинс“ като гост срещу „Финикс Койотс“ с 3:1, но „пингвините“ останаха на последното пето място в Атлантическата дивизия с 26 спечелени точки. „Рейнджърите“ загубиха от „Каролина“ с 0:4, а „Сан Хосе“ и „Далас“ спечелиха гостуванията си с дузпи, съответно срещу „Колорадо“ с 3:2 и „Кълъмбъс“ с 2:1.