Пелето и Рангелов дариха победата на "Енерги" (Котбус)

Българските футболисти на „Енерги” Станислав Ангелов и Димитър Рангелов донесоха едва втората победа на опашкаря през този сезон в елитната Бундеслига. Пелето и Рангелов бяха авторите на двата гола за домакинския успех с 2:0 срещу „Карлсруе”, който се представяше отлично до момента. Станислав Ангелов откри резултата в 62-ата минута, като за гола му асистира Рангелов.
Тодор Янакиев Българските футболисти на „Енерги” Станислав Ангелов и Димитър Рангелов донесоха едва втората победа на опашкаря през този сезон в елитната Бундеслига. Пелето и Рангелов бяха авторите на двата гола за домакинския успех с 2:0 срещу „Карлсруе”, който се представяше отлично до момента. Станислав Ангелов откри резултата в 62-рата минута, като за гола му асистира Рангелов. След това пък Пелето върна жеста на сънародника си, като в 75-ата минута му даде много добър пас и Димитър Рангелов фиксира крайното 2:0. Двамата българи удариха и три греди в този двубой (2 пъти Рангелов и веднъж Ангелов). Освен големия си принос за победата Пелето, който се разписа за сефте в германското първенство, получи и жълт картон в мача, заради който ще пропусне следващата среща на „Енерги” от 16-ия кръг на Бундеслигата. „Хановер” победи като гост „Ханза” с категоричното 3:0. Въпреки цифровото изражение на успеха той дойде в самия край на мача. Головете вкараха Фаренхорст - в 84-тата, Ханке - в 86-ата и Щайнер - в 88-ата минута. Във втора поредна среща българският национал Чавдар Янков остана извън групата на „Хановер”. Българинът все още лекува контузия на коляното. Пред 55000 зрители на своя стадион „Щутгарт” загуби от „Борусия” (Дортмунд) с 1:2. Гостите откриха благодарение на автогола на Делпиер в 11-ата минута. В 45-ата минута „швабите” изравниха чрез Мейра. Дванадесет минути преди края на срещата Петрич донесе трите точки за гостите. На своя “Фелтинс арена” „Шалке 04” успя да вземе трите точки, като надделя трудно над „Бохум” с минималното 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Марсело Бордон, който бе точен в 32-рата минута. „Вердер” успя да спечели трудно у дома срещу „Хамбургер” с 2:1. Резултатът бе открит от домакините още в 15-ата минута с попадение на Саного. Преднината на „Вердер” се запази до 61-вата минута, когато звездата на гостите Ван дер Ваарт изравни – 1:1. Само три минути по-късно обаче Пасанен вкара победния гол за „бременските музиканти”. Безапелационна победа с 3:0 като гост постигна бившият тим на Димитър Бербатов „Байер” (Леверкузен) срещу берлинския „Херта”. Резултатно равенство направиха „Волфсбург” и „Айнтрахт” (Франкфурт). Бившият тим на Мартин Петров и Мариян Христов откри още в 6-ата минута чрез Гентнер. Гостите от Франкфурт изравниха в 35-ата минута чрез Крис. Три минути след почивката Дзеко отново даде преднина на „Волфсбург” – 2:1. Но в 52-рата Финк фиксира крайното 2:2.