Русия ни последва в Китай след 3:2 срещу САЩ

Руските волейболисти се присъединиха към „олимпийската“ компания на България и Бразилия, след като победиха инфарктно с 3:2 гейма (25:23, 20:25, 22:25, 25:17, 15:8) тима на САЩ.
Руските волейболисти се присъединиха към олимпийската компания на България и Бразилия, след като победиха инфарктно с 3:2 гейма (25:23, 20:25, 22:25, 25:17, 15:8) тима на САЩ. До този момент двата тима бяха печелили общо 6 пъти Световната купа – американците през 1985 година, а Русия – през 1965, 1977, 1981 и 1991 година (като СССР) и през 1999 година. Двата отбора предложиха истински спектакъл с невероятна игра в защита, силна блокада и спиращи дъха атаки. Руснаците доминираха в първата част, която спечелиха след добри изяви на Полтавски, успешни блокади на Кулешов и добър сервис на Волков. В началото на втората част Гарднър блокира Полтавски и американците се разиграха, а Салмон и Прайди доведоха нещата до 25:20 за САЩ. Прайди и Лий бяха звездите на „янките“ в третия гейм, който те спечелиха с 25:21 и поведоха с 2:1 гейма. Поставена пред угрозата да загуби трети пореден двубой след пораженията от България и Бразилия, „сборная“ се активизира и Полтавски и Волков не оставиха шансове на противника – 25:17 и тайбрек. В решителната пета част блок и атака на Полтавски, както и ас на Волков изведоха Русия напред до комфортното 4:1. Нов ас на Полтавски и блок на Тетюхин изведоха Русия до 10:4. Това развитие отчая американците, а Волков и Полтавски довършиха мача – 15:8 и 3:2 за Русия.