„Барселона“ завърши наравно с „Еспаньол“

Отборите на „Барселона“ и „Еспаньол“ завършиха наравно 1:1 на стадион „Монжуик” в каталунската столица. Съставът на Франк Рийкард още в шестата минута чрез Андрес Иниеста даде преднина на „Барселона“. Той взаимодейства добре с Меси, който даде невероятно подаване на Иниеста и за полузащитника не остана нищо друго освен да вкара за 1:0.
Отборите на „Барселона“ и „Еспаньол“ завършиха наравно (1:1) на стадион „Монжуик” в каталунската столица. Съставът на Франк Рийкард още в шестата минута чрез Андрес Иниеста даде преднина на „Барселона“. Той взаимодейства добре с Меси, който подаде невероятно на Иниеста и за полузащитника не остана нищо друго освен да вкара за 1:0. До края на полувремето и двата тима имаха изгодни положения за гол - чрез Тамудо и Риера „Еспаньол“ можеха да изравнят, а Боян Къркич можеше да даде по-голяма преднина за „блаугарнас”. През второто полувреме съставът на „Еспаньол“ наложи натиск и Короминас в 68-ата минута успя да изравни. До края на мача „Барселона“ се опита да стигне до крайния успех. Роналдиньо, Меси и Ескеро обаче не се възползваха. Равенството в каталунското дерби поставя още по-големи въпросителни за бъдещето на наставника на „Барса“ Франк Рийкард. Големият съперник на каталунците „Реал“ (Мадрид) остана начело в класирането на Примера дивисион, след като победи като домакин тима на „Сантандер“ с 3:1. „Белият балет“ откри още в третата минута, когато Раул Гонзалес завърши една добра атака на столичаните. Седем минути по-късно стадион „Сантиаго Бернабеу“ отново стана на крака, защото Серхио Санчес от тима на гостите си вкара автогол. В 69-ата минута капитанът на „Реал“ Раул пак вкара гол. Този път той бе точен от пряк свободен удар, вкарвайки за 3:0. Три минути по-късно бившият играч на „белите“ Педро Мунитис отбеляза почетното попадение за „Сантандер“. Носителят на Купата на УЕФА „Севиля“ загуби с 0:1 като гост на „Алмерия“. Единственият гол в мача бе дело на перуанеца Сантяго Ариадела в 86-ата минута. Двубоят бе доста груб и съдията извади общо осем жълти и един червен картон, в 46-ата минута капитанът на „Севиля“ Дани Алвеш бе изгонен и гостите останаха с 10 футболисти на терена. "Андалусците" победиха през миналата седмица „Арсенал“ в Шампионската лига, но в срещата от 14-ия кръг на Примера дивисион допуснаха 8-а загуба от началото на първенството.