„Беласица“ излъга „Марек“ с 1:0

Тимът на „Беласица“ постигна доста трудна, но изключително ценна победа с 1:0 като домакин на „Марек“, с която се измъкна от зоната на изпадащите преди останалите двубои от 14-ия кръг в „А“ група, които се играят днес и в неделя. Единственото попадение в доста скучния мач беше на бразилеца Ду Бала, който засече перфектно центриране на Господинов и с глава в 32-рата минута не остави никакъв шанс на стража на гостите Белчев.
Тимът на „Беласица“ постигна доста трудна, но изключително ценна победа с 1:0 като домакин на „Марек“, с която се измъкна от зоната на изпадащите преди останалите двубои от 14-ия кръг в „А“ група, които се играят днес и в неделя. Единственото попадение в доста скучния мач беше на бразилеца Ду Бала, който засече перфектно центриране на Господинов и с глава в 32-рата минута не остави никакъв шанс на стража на гостите Белчев. Преди това попадение играта бе доста оспорвана1 като гостите от Дупница дори нацелиха левия страничен стълб на Бела чрез дясното си крило Димитър Георгиев-Шустера. След гола на Ду Бала играта се премести в центъра на терена и до края на първото полувреме нямаше сериозна опасност пред двете врати. През второто полувреме единственото по-сериозно положение създаде резервата на „Марек“ Младенов, който в 77-ата минута остана непокрит в наказателното поле на домакините, но ударът му бе доста анемичен. С тази победа тимът на „Беласица“ за пръв път от доста време насам се настани над чертата на изпадащите. В същото време „Марек“ се свлякоха на предпоследното място в класирането на „А“ група.