Килиан Албрехт прави фурор в САЩ

Австриецът с български паспорт Килиан Албрехт отново показа, че се намира в отлична форма, заемайки третото място в слалома, валиден за Северноамериканската купа в Уинтър Парк (САЩ). В първия манш 34-годишният алпиец завърши трети с време 49,43 секунди, а водач с време от 49,40 бе канадецът Патрик Бигс.
Австриецът с български паспорт Килиан Албрехт отново показа, че се намира в отлична форма, заемайки третото място в слалома, валиден за Северноамериканската купа в Уинтър Парк (САЩ). В първия манш 34-годишният алпиец завърши трети с време 49,43 секунди, а водач с време от 49,40 бе канадецът Патрик Бигс. Във второто спускане Албрехт позволи да бъде изпреварен от четирима скиори, но в крайна сметка общото му постижение се оказа равно с това на японеца Наоки Юаса - 1:40,35 минути. Победител стана Патрик Бигс с 1:40,19 минути, а второто място зае Джими Кохран (САЩ) с 1:40,33 минути. Ден по-рано пак в същия курорт Албрехт зае шесто място отново в слалом, валиден на Северноамериканската купа. Стартовете от този ранг са еднакви по сила с тези за Европейската купа. Общо в слалома в Уинтър парк стартираха 99 алпийци, от които само 48 завършиха втория манш. Мария Киркова и Силвия Маджарска участваха в четвъртък в гигантския слалом за ФИС в Зинал (Швейцария). Двете се класираха за втория манш, но там пропуснаха врати и не завършиха, а победителка стана Сара Шедлер (Лихтенщайн). Днес Киркова и Маджарска ще участват и във втория гигантски слалом в Зинал. Натурализирани румънки спечелиха медал за България и в състезанията по бобслей от Европейската купа. Мария Спиреску и Кристине Спатару заеха трето място на двуместен боб в австрийския зимен център Игъл с време от 1:51,31 минути, като останаха само на 88 стотни от победителките Аня Щьокел и Патрисия Полифка от първия отбор на Германия и на 19 стотни от вторите - Есме Кампхуис и Тионе Венстра от Холандия.