„Милан“ се класира на 1/8-финалите след 1:1 с „Бенфика“

Европейският клубен шампион „Милан“ се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като завърши 1:1 при гостуването си на „Бенфика“. Домакините се нуждаеха от задължителна победа, за да имат някакви шансове за продължаване, докато „росонерите” се бореха за една точка. Мачът започна силно за „Милан“, който чрез Андреа Пирло поведе в резултата в 15-ата минута.
Данаил Кисов Европейският клубен шампион „Милан“ се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като завърши 1:1 при гостуването си на „Бенфика“. Домакините се нуждаеха от задължителна победа, за да имат някакви шансове за продължаване, докато „росонерите” се бореха за една точка. Мачът започна силно за „Милан“, който чрез Андреа Пирло поведе в резултата в 15-ата минута. Радостта им трая само 5 минути, тъй като Макси Перейра вкара уникален гол от около 25 метра. До края на мача и двата отбора пропиляха много положения. В другата среща „Селтик“ победи повече от „инфарктно“ „Шахтьор“ (Донецк) с 2:1 в 93-ата минута. По този начин шотландският тим е много близо до класиране на 1/8-финалите, като му е необходима точка като гост на „Милан“ в последния кръг. Двубоите от тази група са насрочени за 4 декември вместо на 11 декември поради участието на „Милан“ в световното клубно първенство. Много неизвестности за „Ливърпул“ В група А нещата се завързаха изключително много, след като „Ливърпул“ победи „Порто“ с 4:1, а „Бешикташ“ надделя над „Олимпик“ (Марсилия) с 2:1 в Истанбул. На собствен терен победата на мърсисайдци не изглеждаше толкова сигурна до 78-ата минута, когато Фернандо Торес вкара за 2:1. До края на срещата Джерард се разписа от дузпа, а далгучът Питър Крауч довърши португалците след хубав гол с глава в 87 минута. „Порто“ е лидер с 8 точки, а „Марсилия“ и „Ливърпул“ са на втора позиция със 7. „Бешикташ“ са последни с 6. Двубоите от шестия кръг „Олимпик“ – „Ливърпул“ и „Порто“ – „Бешикташ“, които ще се играят на 11 декември, ще определят всички неизвестности, като всичките отбори имат шанс да продължат напред в надпреварата Абрамович щастлив след 4:0 за „Челси“ „Челси“ се класира за втората фаза на Шампионската лига, след като победи „Розенборг“ с 4:0 като гост. Тази убедителна победа зарадва собственика на клуба Роман Абрамович. Първите два гола за тима от Западен Лондон отбеляза футболистът от Кот д’Ивоар Дидие Дрогба. 5 минути преди почивката защитникът Алекс отбеляза гол след шут от 30 метра в долния десен ъгъл на Хиршфелд, а последното попадение бе дело на Джо Коул. „Валенсия“ отпадна окончателно от борбата, след като завърши наравно 0:0 с немския тим на своя „Местая“. Решителният мач в група В ще бъде „Шалке“ – „Розенборг“ на 11 декември, които ще определят другия представител от тази група на 1/8-финалите. „Реал“ загуби от „Вердер“ и ще трепери до последно В група С всички отбори имат шансове за продължаване напред в Шампионската лига, както и шанс за участие в турнира за Купата на УЕФА. Лидерът в групата „Реал“ (Мадрид) сензационно се издъни като гост на последния в класирането „Вердер“ с 2:3, а гръцкият гранд „Олимпиакос“ пък успя да победи като гост „Лацио“ с 2:1. Мачът в Бремен започна страхотно за домакините, които поведоха с гол на Маркус Розенберг в 5-ата минута. Радостта на немците обаче трая само 9 минути и Робиньо успя да изравни. Непримиримостта на играчите на „Вердер“ донесе втори гол във вратата на Касияс, като порази целта Саного. В 58-ата минута публиката на „Везерщадион” изригна за трети път, след като Аарън Хънт промуши топката покрай испанския вратар за 3:1. Холандецът Ван Нистелрой се реваншира за многото си пропуски и успя да намали на 3:2 за германците. Гръцкият шампион „Олимпиакос“ направи страхотен мач срещу „Лацио“, като ги победи с 2:1 и излезе на втора позиция с равен брой точки с водача „Реал“ (Мадрид), докато римските „орли” останаха на последна позиция, но само на три точки от първия отбор. На гърците е необходима само точка при домакинството им срещу „Вердер“ (Бремен), за да се класират във фазата на елиминациите, а „Реал“ ще трепери до края.