Гостуващият „Хюстън“ затъмни „слънцата“

Китайският център на „Хюстън“ Яо Мин отбеляза 31 точки и грабна 13 борби за победата на тима си със 100:94 точки над „Финикс Сънс“ в мач от първенството на НБА. Това бе третата поредна победа за тексасци. Мин бе впечатлявящ по време на целия двубой и отбеляза 12 коша от 19 опита, използвайки целия арсенал в играта на един център.
Китайският център на „Хюстън“ Яо Мин отбеляза 31 точки и грабна 13 борби за победата на тима си със 100:94 точки над „Финикс Сънс“ в мач от първенството на НБА. Това бе третата поредна победа за тексасци. Мин бе впечатлявящ по време на целия двубой и отбеляза 12 коша от 19 опита, използвайки целия арсенал в играта на един център. Тай вкара и 8 от последните 13 точки за гостите, с което бе предодвратен опитът на „слънцата“ да се завърнат в мача в края. Трейси Макгрейди добави 18 точки, а Рафаел Алстън – 15 за „ракетите“, които намериха най-добрата си форма. „Той бе агресивен и ако всеки мач играе така, ние ще бъдем дяволски добри“, похвали Макгрейди съотборника си Яо. Звездата на „кавалерите“ Леброн Джеймс изкълчи пръст на лявата си ръка в 4:41 минути преди края на втората част и напусна полето при загубата на „Кливлънд“ от домакина „Детройт“ със 74:109. Изследванията обаче показаха, че травмата му не е сериозна. Карлос Буузър наниза 12 от 26-те си точки в четвъртата част, а „Юта“ се наложи над домакина „Филаделфия“ със 106:95. Дерон Уилямс завърши с 15 точки и 15 асистенции за „Джаз“. Андре Игуадала беше най-полезен за домакините с 20 точки. Дирк Новицки се отличи с 27 точки и 11 борби при победата на домакина „Далас“ над „Минесота“ със 109:103. Шампионът „Сан Антонио“ разби гостуващия „Вашингтон“ със 109:94 след 29 точки и 11 асистенции на Тони Паркър. Аржентинецът Ману Джинобили наниза 19 точки, а Тим Дънкан добави 16 точки за 13-ия успех на тима в 16 мача. Дуайт Хауърд записа рекордните в кариерата си 39 точки и взе 16 борби за успеха на „Орландо“ над домакина „Сиатъл“ със 110:94.