„Щутгарт“ направи убийствен мача "Рейнджърс" - "Лион"

Испанският „Барселона“ спечели първото място в група Е на Шампионската лига, след като завърши наравно 2:2 като гост на френския първенец „Олимпик“ (Лион). Така преди последните срещи в групата на 12 декември каталунският гранд е недостижим на върха с 11 точки. Гостите откриваха на два пъти резултата чрез Иниеста в 3-ата и Лионел Меси в 58-ата минута от дузпа. С двете си подавания (в 7-ата и 80-ата минута от дузпа) бразилецът Жуниньо донесе точката за „Олимпик“ (Лион).
Тодор Янакиев Испанският „Барселона“ спечели първото място в група Е на Шампионската лига, след като завърши наравно 2:2 като гост на френския първенец „Олимпик“ (Лион). Така преди последните срещи в групата на 12 декември каталунският гранд е недостижим на върха с 11 точки. Гостите откриваха на два пъти резултата чрез Иниеста в 3-ата и Лионел Меси в 58-ата минута от дузпа. С двете си подавания (в 7-ата и 80-ата минута от дузпа) бразилецът Жуниньо донесе точката за „Олимпик“ (Лион). В другия мач в групата германският шампион „Щутгарт“, който до момента имаше само загуби, защити честа си като надделя у дома над „Глазгоу Рейнджърс“ с 3:2 в оспорван мач. В 27-ата минута Чарли Адам изведе шотландците напред. Секунди преди почивката Джеронимо Какау изравни. В 62-ата минута Павел Пардо даде преднина на домакините – 2:1, а в 70-ата минута Бари Фъргюсън направи 2:2. Победното попадение за „Щутгарт“ отбеляза Чиприян Марика пет минути преди края на двубоя. Така мачът „Глазгоу Рейнджърс“ - „Олимпик“ (Лион) на 12 декември ще е пряк решаващ сблъсък за второто място в групата, даващо право за класиране за следващата фаза на Лигата, тъй като и двата отбора имат по 7 т. "Все още държим съдбата в собствените си ръце и вярваме, че ще използваме шанса, който имаме", заяви голямата звезда на „Олимпик“ (Лион) Жуниньо. Кристиано Роналдо пак наказа бившия си клуб В група F вече всичко е ясно. „Манчестър Юнайтед“ е пръв след победата си с 2:1 над „Спортинг“ (Лисабон). Португалците откриха чрез Абел Ферейра в 21-вата минута. Карлос Тевес изравни в 61-вата, а Кристиано Роналдо наказа бившия си тим в последните секунди – 2:1. Роналдо отбеляза победния гол за "червените дяволи" срещу „Спортинг“ и миналия месец на мача в Лисабон, но тогава той не пожела да отпразнува попадението си пред феновете на португалския клуб. "Сега беше различно. Изпитвам огромно уважение към „Спортинг“, но сега „Манчестър Юнайтед“ е моят клуб. Вкарах страхотен гол и съм доволен от това", каза Роналдо. „Спортинг“ е сигурно трети и ще играе за УЕФА след като „Рома“ разгроми като гост „Динамо“ (Киев) с 4:1 и си гарантира второто място. За италианския тим хеттрик направи Мирко Вучинич, а украинците все още нямат спечелена точка. В група G италианският шампион „Интер“ би у дома „Фенербахче“ с класическото 3:0. Головете паднаха след почивката и бяха дело на Хулио Крус, Златан Ибрахимович и Луис Хименес. С тази победа „Интер“ е сигурно първи. В другата среща „ПСВ Айндховен“ постигна много ценен успех с 1:0 над ЦСКА в Москва. Попадението бе дело на перуанеца Джеферсон Фарфан в 39-ата минута. Така след последните мачове в групата „ПСВ Айндховен“ - „Интер“ и „Фенербахче“ - ЦСКА (Москва) ще се реши кой ще заеме второто място. За него спорят турският и холандският гранд, като „фенерите“ са в по-добра позиция с точка повече. Арсен Венгер изгонен В група Н „Севиля“ нанесе първото поражение на „Арсенал“ и излезе начело в класирането. Испанският тим спечели пред собствена публика с 3:1, а мениджърът на гостите Арсен Венгер заложи на доста резерви, тъй като и неговият тим се бе класирал вече за следващия кръг. Венгер обаче бе изгонен от мястото си край терена заради остри протести към съдията срещу бавенето на времето от капитана на „Севиля“ Даниел Алвеш. В мача на аутсайдерите „Стяуа“ и „Славия“ (Прага) завършиха 1:1 в Букурещ.