Роналдо се завърна и „Милан“ победи

Бразилската звезда Роналдо направи дългоочакваното си завръщане при победата на „Милан“ с 2:1 като гост над „Каляри“. Победният гол за „росонерите“ отбеляза халфът Андреа Пирло от пряк свободен удар.
Бразилската звезда Роналдо направи дългоочакваното си завръщане при победата на „Милан“ с 2:1 като гост над „Каляри“. Победният гол за „росонерите“ отбеляза халфът Андреа Пирло от пряк свободен удар. Ронолдо изигра пълни 90 минути, а „Милан“ сътвори обрат, за да запише четвъртата си победа за сезона. Роберт Акуафреска откри резултата за домакините, преди Алберто Джилардино да изравни за „Милан“, а перфектното изпълнение на Пирло в 86-ата минута даде на гостите така жадуваната победа. В други двубои от Серия А „Лацио“ победи „Парма“ с попадение в последната минута, а „Удинезе“ спечели срещу „Реджина“ с голове на италианските национали Куалярела и Ди Натале. Шампионът „Интер“ се измъчи доста доста у дома с „Аталанта“, но все спечели с 2:1. В 11-ата минута Суасо откри резултата след двойно подаване с Хулио Крус и хубав удар от малък ъгъл. В 29-ата минута Хулио Рикардо Крус бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и покачи на 2:0. След грешка на Кордоба в 39-ата минута Флокари остана сам срещу вратаря Жулио Сезар и намали – 2:1. Марко Матераци, който за дълго бе извън строя заради контузия, влезе в игра в последните няколко минути на срещата и бе посрещнат с аплодисменти от публиката. „Рома“ успя да измъкне три точки при гостуването си на Дженоа след като спечели с минималното 1:0. „Рома“ бе без редица титуляри - Тоти, Тадей, Перота и Мексес, които са контузени. Единственото попадение реализира Кристиан Панучи в 89-ата минута след като засече центриране с глава. Със спечелената победа „Рома“ запази разликата от водача „Интер“ само на 3 точки.