„Болтън” наказа „Ман Юнайтед”,Мартин Петров бележи за „Сити”

„Манчестър Юнайтед” изненадващо загуби с 0:1 при гостуването си на „Болтън” във Висшата лига на Англия. Единственото попадение в мача отбеляза Никола Анелка още в 11-ата минута. Любопитно е, че френският централен нападател е желан от „червените дяволи”. С този си провал „Манчестър Юнайтед” изостана на 3 точки зад лидера „Арсенал”, който победи трудно у дома „Уигън” с 2:0 с гола на Галас в 83-ата и на Росицки в 85-ата минута.
„Манчестър Юнайтед” изненадващо загуби с 0:1 при гостуването си на „Болтън” във Висшата лига на Англия. Единственото попадение в мача отбеляза Никола Анелка още в 11-ата минута. Любопитно е, че френският централен нападател е желан от „червените дяволи”. С този си провал „Манчестър Юнайтед” изостана на 3 точки зад лидера „Арсенал”, който победи трудно у дома „Уигън” с 2:0 с гола на Галас в 83-ата и на Росицки в 85-ата минута. Междувременно мениджърът на „топчиите” Арсен Венгер заяви, че няма никакво намерение да заема овакантения пост на национален селекционер на Англия. „Да поемеш Англия, е все едно да си пъхнеш главата в устата на крокодил. Когато четирима или петима са скочили вътре и са били изядени, шестият си казва, че е по-добре да не скачам там. Националният отбор по футбол представлява държавата и нейната култура. Затова начело на отбора трябва да е англичанин",заяви Венгер. Италианецът Фабио Капело обаче вече сам предложи услугите за селекционер на Англия. Британските медии разкриха вчера, че и Жозе Мауриньо е дал индикации, че е готов да поеме Англия, като чакал да бъде потърсен за разговори от местната футболна федерация. „Сити” на точка от „Юнайтед” „Манчестър Сити” се приближи само на точка зад „Юнайтед” след като спечели драматично у дома срещу „Рединг” с 2:1. Българският национал Мартин Петров откри в 11-ата минута. Джеймс Харпър успя да изравни две минути преди почивката. А Стивън Айрланд донесе победета за „Сити” в даденото продължение с удар от границата на наказателното поле В същото време вестник „Мирър” излезе с информация, че вратарят на Германия и „Арсенал” Йенс Леман е трансферна цел на „Манчестър Сити”. От известно време Леман е резерва в „Арсенал”, а Венгер смята да привлече бразилския вратар Фабио през зимната трансферна пауза. Друг български национал – Стилиян Петров, игра 79 минути за победата на „Астън Вила” като гост с 3:0 над „Мидълзбро”. Представянето на Стенли бе оценено като добро. Със същия класически резултат „Ливърпул” наказа „Нюкасъл” на „Сейнт Джеймсиз Парк”. „Челси” постигна първи успех от три седмици насам, печелейки сравнително лесно 2:0 гостуването си на Дарби Каунти с 2:0 с голове на Калу в 17-ата минута и на Шон Райт-Филипс в 73-ата минута.