Владо Николов разказа играта на корейците

Българският национален отбор по волейбол прекъсна серията си от две поредни загуби и се наложи с 3:0 гейма (25:20, 25:20, 25:19) над Южна Корея в битката на тимовете, поканени с „уайлд кард“ на турнира за Световната купа в Япония.
Калоян Атанасов Българският национален отбор по волейбол прекъсна серията си от две поредни загуби и се наложи с 3:0 гейма (25:20, 25:20, 25:19) над Южна Корея в битката на тимовете, поканени с „уайлд кард“ на турнира за Световната купа в Япония. Успехът на „лъвовете“ подобри баланса ни на 4 победи и 2 загуби, като все още запазваме третото място в надпреварата с по-добър точков коефициент от американците. Най-добър за българите бе диагоналът Владимир Николов, чиито мълниеносни забивки не оставиха никакъв шанс на защитата на корейците, като със стабилна игра се отличиха и капитанът Пламен Константинов, и Матей Казийски. Първият гейм изненадващо бе равностоен чак до второто техническо прекъсване, но после дръпнахме в резултата с 23:19, а атака на Казийски през центъра и ас на Константинов сложиха край на частта. Азиатците отново стояха добре в началото на втория гейм и на първата пауза имаха точка аванс – 8:7. Нашите изравниха статуквото при 13:13, след като забивка на Йо-Хан излезе в аут, а блокада на Владо Николов ни даде една точка преднина. С нова забивка на Владо и добри нападения на Казийски и Пламен затворихме гейма по същия начин – 25:20. Спечелихме първите две части с по 25:20 Резервата Ники Николов излетя високо във въздуха, предизвиквайки възхищение в публиката, за да даде преднина на българите от 7:6 в третия сет, а след това Матей бе в стихията си и нижеше точка след точка до 11:8, когато корейците взеха прекъсване. Дяволски забивки на Владо Николов и Казийски ни дадоха пет точки преднина на втория технически таймаут, а при 24:19 разпределителят Жеков с технично отиграване затвори гейма и мача. Най-резултатен за „трикольорите“ с 22 точки бе Владо Николов, който заслужено получи наградата за играч на мача. Днес рано сутринта срещаме Австралия. „Кенгурата“ до този момент имаха 3 победи и 3 загуби в турнира. Стоев недоволен от малката точкова разлика „За нас беше важно да спечелим убедителна победа, след като идваме тук след две загуби и знаем, че до края не трябва да правим грешки. Днес всичко беше много добре и единственото, за което съжалявам е, че не направихме по-голяма разлика в точките. За нас това е много важно, защото накрая всяка точка може да е от значение“, сподели след двубоя наставникът Мартин Стоев. „Доволен съм от победата, добре е, че задържахме преднината си в точките пред американците. Бихме 3:0, може би икономисахме малко енергия. Трудно е да направиш много голяма разлика, защото корейците, ако имаха малко късмет, можеха да направят мача труден“, изтъкна капитанът Пламен Константинов.