Бразилия отнесе като вихрушка уморените ни национали

Българският национален отбор по волейбол претърпя втора поредна загуба на Световната купа в Япония. След като отстъпиха от САЩ с 2:3 в четвъртък, вчера тимът ни бе буквално разбит от Бразилия с 0:3 гейма (14:25, 21:25, 19:25). Срещата продължи 76 минути и бе наблюдавана от 5320 зрители, сред които преобладаваха фенове на бразилският тим.
Тодор Янакиев Българският национален отбор по волейбол претърпя втора поредна загуба на Световната купа в Япония. След като отстъпиха от САЩ с 2:3 в четвъртък, вчера тимът ни бе буквално разбит от Бразилия с 0:3 гейма (14:25, 21:25, 19:25). Срещата продължи 76 минути и бе наблюдавана от 5320 зрители, сред които преобладаваха фенове на бразилският тим. Девет поредни точки пасив Първият гейм вървеше равностойно до 7:7, след което съперникът ни взе преднина и не я изпусна до края на частта. След 14:16 пък настъпи срив в тима ни и след серия от грешки геймът бе загубен, след като бразилците записаха 9 поредни точки. Незадоволителната игра на българския отбор продължи и през втората част, в която избраниците на Мартин Стоев не можаха да поведат нито веднъж в резултата. Към края на гейма бразилците се отпуснаха, но комфортната им преднина им позволи да го спечелят с 25:21. Третия гейм бе започнат от волейболистите ни доста мобилизирано и амбициозно и това доведе до най-равностойните и добри като качество на играта минути в мача. Зрителите станаха свидетели на няколко много оспорвани точки, на майсторски спасявания, на добри блокади и забивания. Така България успя да поведе с 6:4. След това обаче бразилците от своя страна излязоха напред - 8:6. Мартин Стоев извади уморения капитан Пламен Константинов и пусна Тодор Алексиев, който се отличи с няколко много добри атаки. Стигна се и до 13:13, но оттук бразилците отново дръпнаха и спечелиха гейма с 25:19, а с това и мача. В последната част със силна игра от нашия отбор се отличи Владо Николов, на ниво като цяло бе и Матей Казийски. Това обаче бе крайно недостатъчно, тъй като тимът ни бе надигран по всички показатели от най-силния в последните години състав в света. За най-добър играч в мача бе определен Густаво Ендрес. „Започваме отначало“ След срещата селекционерът на тима ни Мартин Стоев призна пълното превъзходство на съперника. „Искахме да играем по-добре, но това просто не се случи. Може би Бразилия изигра най-добрата си среща досега в турнира, а ние не се представихме на нужното ниво. Най-важното за нас след тези две загуби е да преценим какво трябва да направим занапред. Трябва да излезем с нагласата, че надпреварата започва наново и да играем добре във всяка една среща до края“, каза Стоев. „Определено в този мач бразилците бяха по-добри от нас. Трудно ни беше, особено след загубата предишния ден от Щатите и то в мач, който продължи 5 гейма. В него изразходвахме много енергия и физически не бяхме в оптимална форма срещу Бразилия, която пък игра много добре. Трябва да се опитаме да се възстановим бързо и да продължим борбата за място сред първите три отбора в класирането“, каза капитанът на тима ни Пламен Константинов. Резултати от останалите мачове от петия кръг на турнира за Световната купа: Япония - Русия 0:3, Египет - САЩ 0:3, Аржентина - Австралия – 3:1, Испания - Пуерто Рико – 0:3, Южна Корея - Тунис – 3:2. Временно класиране: 1. Русия; 2. Бразилия; 3. България; 4. Пуерто Рико; 5. САЩ; 6. Аржентина; 7. Австралия; 8. Испания; 9. Япония; 10. Тунис; 11. Корея; 12. Египет Следващи мачове на 25 ноември: Аржентина - Пуерто Рико, Тунис – САЩ, Испания – Русия, България - Южна Корея, Япония – Египет, Бразилия – Австралия.