Бразилия обърна Уругвай с голове на Фабиано

Фаворитът Бразилия съумя да постигне обрат у дома срещу Уругвай след като губеше с 0:1 и победи с 2:1 в световна квалификация по футбол от зона Южна Америка. Себастиян Абреу откри резултата за Уругвай в 9-ата минута, но голове на нападателя на „Севиля“ Луиш Фабиано в 44-ата и в 65-ата минута донесоха победата за „селесао“.
Калоян Атанасов Фаворитът Бразилия съумя да постигне обрат у дома срещу Уругвай, след като губеше с 0:1 и победи с 2:1 в световна квалификация по футбол от зона Южна Америка. Себастиян Абреу откри резултата за Уругвай в 9-ата минута, но голове на нападателя на „Севиля“ Луиш Фабиано в 44-тата и в 65-ата минута донесоха победата за „селесао“. Публиката на стадион "Морумби" в Сао Пауло освирка своите любимци, както и селекционера на отбора Карлос Дунга. Звездите на „кариоките“ Роналдиньо и Робиньо също не бяха пожалени от бразилските фенове и отнесоха много обиди за слабата си игра. След четири изиграни двубоя Бразилия е на трето място във временното класиране с актив от осем точки, две по-малко от лидера Парагвай, който победи Чили като гост с 3:0. За парагвайците се разписаха Салвадор Кабаняс и на два пъти Пауло Бариос. Новият селекционер на Еквадор Сиксто Висуете записа разгромна победа при дебюта си начело на тима. Неговият отбор разгроми с 5:1 у дома Перу. Точни за Еквадор бяха на два пъти Валтер Коросо и Едисон Мендес, както и Иван Кавиедес, а почетното попадение за Перу отбеляза Андрес Мендоса. Това бе първа победа за Еквадор в квалификациите, а възпитаниците на Сиксто Висуете са на 8-о място с актив от 3 точки. Перуанците все още нямат записана победа и са с 2 ремита и 2 загуби. Истински голов трилър сътвориха съставите на Венецуела и Боливия. Домакините спечелиха с 5:3, след като 8 минути преди края на двубоя изоставаха с 2:3.