„Лукоил Академик“ изпусна „Бенетон“ в Италия

Баскетболистите на „Лукойл Академик“ претърпяха втора загуба в турнира за Купата на УЛЕБ. В среща от третия кръг в група Н възпитаниците на Желко Лукаич изиграха добър мач, но отстъпиха на „Бенетон Тревизо“ с 82:89 точки (30:21, 15:34, 23:18, 14:16).
Калоян Атанасов Баскетболистите на „Лукойл Академик“ претърпяха втора загуба в турнира за Купата на УЛЕБ. В среща от третия кръг в група Н възпитаниците на Желко Лукаич изиграха добър мач, но отстъпиха на „Бенетон Тревизо“ с 82:89 точки (30:21, 15:34, 23:18, 14:16). Въпреки загубата обаче „студентите“ запазват шансове да продължат в следващата фаза. Отборът на „Лукойл Академик“ започна в страхотен ритъм, като само за няколко минути поведе с 11:1 точки след тройки на Ристе Стефанов и Перо Антич, а към края на първата част преднината на българите достигна до 21:8 след добри изяви на Да Роса. „Студентите“ показаха страхотна игра в началото Въпреки че домакините успяха да намалят резултата, първите 10 минути приключиха при 30:21 точки за българския първенец. Втората част обаче беше кошмарна за възпитаниците на Желко Лукаич. Италианският гранд се разигра и спечели частта с 34:15 точки , като се оттегли на почивка с 10 точки аванс - 55:45. В третата част Тодор Стойков и Ненад Чанак с успешни удари от дистанция поведоха тима си към серия от 10:0 точки и така резултатът бе изравнен – 59:59. Частта обаче завърши 73:68 за тима от Тревизо. 5 поредни точки на плеймейкъра Уили Дийн приближиха „Академик“ само на точка – 77:78, но „Бенетон“ отговори с три поредни коша, възползвайки се от две поредни грешки на „студентите“ в атака. Силен финал донесе победата на „Бенетон“ Смит намали разликата до 82:89, но това не бе достатъчно и така „Бенетон“ записа първи успех в турнира. Уили Дийн бе най-резултатен за „Академик“ с 20 точки и се отчете със 7 борби, 5 асистенции и 4 откраднати топки. Мурило Да Роса вкара 17 точки, а Перо Антич – 16 при загубата. Следващата седмица „Лукойл Академик“ посреща лидера в групата „БК Киев“ в София. „Жалко, дойдохме в Тревизо, за да победим, но не успяхме, въпреки че играхме хубав баскетбол. „Бенетон“ заслужи успеха си с отличната защита, която бе разликата между двата тима. Нищо обаче не се променя в класирането, има още много мачове и трябва да тренираме здраво, за да запазим шансовете си за следващата фаза“, коментира треньорът на „студентите“ Желко Лукаич. „Загубихме, но можехме и да спечелим този мач. Трябва да играем с повече постоянство и самочувствие. В последните минути домакините играха страхотно в защита. Но „Бенетон“ е отбор от нашата черга и ние ще се постараем да спечелим следващите мачове“, допълни Уили Дийн.