Младежите загубиха в 93 минута и изпуснаха последния влак

Младежкият национален отбор на България претърпя четвърта загуба от пет мача в европейските квалификации и остана на дъното в трета група. След това поражение националният ни отбор се свлече на последното място в Група 3 със само една победа от пет мача.
Данаил Кисов Младежкият национален отбор на България претърпя четвърта загуба от пет мача в европейските квалификации и остана на дъното в трета група. След това поражение националният ни отбор се свлече на последното място в Група 3 със само една победа от пет мача. Възпитаниците на треньора Сашо Станков отстъпиха при гостуването си на Ейре с 0:1, като единственият гол в мача падна в даденото от рефера продължение. Вкара го резервата О'Туул с глава. Нашите играха слабо и останаха далеч от доброто си представяне срещу Англия преди няколко дни. Добри думи заслужава само вратарят Николай Михайлов, който ни спаси от още по-голям резил, преди да капитулира при точния удар на О'Туул. За нашите се отчете с пропуск Ивелин Попов, който се озова на добра позиция, но би слабо в ръцете на Куигли. През по-голямата част от първото полувреме ирландците действаха по-агресивно, като им помагаше и нестабилността на българската защита. Така в 15-ата минута Стивън Куин бе изпуснат в опасна близост до вратата ни и само вещата намеса на Михайлов запази нулевото равенство. В 51-ата минута Фиданин майсторски изведе Домовчийски, но той се засуети и не можа да отправи удар. Владимир Гаджев също имаше възможност да се разпише, но ирландският вратар отрази шута му от границата на пеналта. След тези пропуски инициативата постепенно се върна при домакините от Ейре и интересните моменти отново бяха пред вратата на Михайлов. Стражът ни отчая последователно Адам Рууни и Анди Стоукс, но натискът на ирландците не стихваше. Срещата вървеше към нулево равенство, когато в 3-ата минута на допълнителното време Дийсън центрира отдясно и непокритият О'Туул с глава вкара победния гол за Ейре. България има 3 точки от 5 мача, с толкова вече са и ирландците, които до момента бяха с нулев актив. По-късно тази вечер един срещу друг излизат фаворитите в групата Португалия и Англия.