Казийски и компания наказаха и Пуерто Рико

Българският национален отбор по волейбол записа трета поредна победа на турнира за Световната купа, който се провежда в Япония. Бронзовите медалисти от последното световно първенство победиха с 3:1 гейма (19:25, 25:18, 27:25, 25:17) Пуерто Рико в третия си мач пред 3900 зрители в Мацумото.
Калоян Атанасов Българският национален отбор по волейбол записа трета поредна победа на турнира за Световната купа, който се провежда в Япония. Бронзовите медалисти от последното световно първенство победиха с 3:1 гейма (19:25, 25:18, 27:25, 25:17) Пуерто Рико в третия си мач пред 3900 зрители в Мацумото. В началото на срещата Пуерто Рико демонстрира отлична игра в защита и в същото време с много добър начален удар успя да разстрои посрещането на българите. Пуерториканците поведоха в резултата и на двете технически имаха предимство, съответно от 8:6 и 16:10, а нашите допуснаха много брак в началния си удар и резонно загубиха гейма с 19:25. Втората част също започна с превъзходство на Пуерто Рико, но „лъвовете“ съумяха да вземат инициативата и да се оттеглят с преднина 16:14 при втората техническа пауза, а добрите изяви в атака на Матей Казийски и Боян Йорданов доведоха до категоричното 25:18 в полза на "лъвовете". България поведе с 2:1 гейма след драматичен развой и успех с 27:25 в третата част. Пламен Константинов защити капитанската лента В хода на гейма съперниците постоянно си разменяха водачеството, а капитанът Пламен Константинов доказа, че е лидер на тима, и отбеляза много важни точки в решителните моменти в гейма. В четвъртата част пуерториканците бяха изключително разколебани и не вярваха, че могат да постигнат нещо повече, докато нападенията на Матей Казийски бяха неотразими и това беше достатъчно за крайната победа с 3:1 гейма в мача. Казийски, който отбеляза 22 точки за успеха, беше определен за най-добър играч на двубоя срещу Пуерто Рико, а с този успех нашият тим вече има актив от три победи след първите три изиграни мача. Срещаме САЩ в първия мач в Тояма Днес е почивен ден на турнира, а в четвъртък „лъвовете“ ще срещнат силния тим на САЩ в град Тояма. „Спечелихме труден мач срещу силен и стойностен съперник, какъвто очаквахме след победата на Пуерто Рико над САЩ. В началото направихме много грешки от начален удар, липсваше ни и мощната атака на нашите диагонали, но за сметка на това имахме двама посрещачи на топниво и един невероятен Христо Цветанов, който свърши много черна работа и направи само от блокади седем точки“, сподели наставникът ни Мартин Стоев. „Обърнахме мача във втория гейм, когато губехме с 0:1. Успяхме да се върнем в двубоя с много нерви и сила, взехме превес и мисля, че там беше повратната точка. В третия гейм водехме с няколко точки, те успяха да ни настигнат, но през цялото време ние бяхме малко напред и успявахме да държим нашия стил на игра. Това ни помогна в крайна сметка да победим. Сбъркахме много начални удари, но ги компенсирахме с много търсени от нас блокаути, което беше изненадващо, защото разчитаме обикновено на силния начален удар,за да постигаме точките си. Днес трябваше да променим играта си, защото началният удар не вървеше и направихме малко точки. Надявам се обаче да поправим този елемент и да го включим в нашия арсенал. Отборът на Пуерто Рико няма силна блокада и за мен беше по лесно в атака“, добави Матей Казийски. Други резултати: Бразилия – Египет- 3:0 Япония – Австралия- 0:3 Аржентина - Южна Корея- 3:0 Испания – САЩ- 3:1 Русия – Тунис- 3:1