Магически трик за „келтите“

Отборът на „Орландо Меджик“ победи „Бостън Селтикс“ със 104:102 в дербито от Източната конференция на НБА и така нанесе първо поражение на „келтите“ за сезона. След края на третата част гостите необичайно изоставаха с 20 точки, но все пак намериха сили да се доближат до „магьосниците“, но Пол Пиърс пропусна финалния изстрел със сирената, а с това и възможността да изпрати двубоя в продължение.
Калоян Атанасов Отборът на „Орландо Меджик“ победи „Бостън Селтикс“ със 104:102 в дербито от Източната конференция на НБА и така нанесе първо поражение на „келтите“ за сезона. След края на третата част гостите необичайно изоставаха с 20 точки, но все пак намериха сили да се доближат до „магьосниците“, но Пол Пиърс пропусна финалния изстрел със сирената, а с това и възможността да изпрати двубоя в продължение. „Все още не сме перфектни. Никога не сме си помисляли, че ще завършим сезона с 82 победи и без загуба. Но ние сме отбор с характер и играем до последно“, сподели единият член от звездното трио на „Селтикс“ Кевин Гарнет, отбелязал 14 точки и овладял 11 борби. Само Пол Пиърс се представи на обичайното си ниво за гостите и вкара 28 точки, а Рей Алън завърши с 19, но само 4 от 12 успеваемост в стрелбата. От своя страна „Орландо“ показа, че заслужава второто място на изток и вече има 9 победи и 2 загуби. За „магьосниците“ най-много точки отбеляза Дуайт Хауърд – 24, а Рашард Луис добави 22. В Сакраменто домакините се наложиха със 105:95 над „Детройт Пистънс“, като най-добър в двувоя бе изгоненият от „Сан Антонио“ Бено Удрих, отбелязал 23 точки и направил 6 асистенции. „Лос Анджелос Лейкърс“ разгроми „Чикаго булс“ със 106:78, Кобе Брайънт вкара 18 точки, а петима баскетболисти на домакините завършиха с двуцифрени показатели. Това бе третата поредна победа за „Лейкърс“. В Торонто „Раптърс“ бяха надиграни от най-резултатния тим в лигата „Голдън Стейт Уориърс“ със 106:100.