Шампионът „Щутгарт“ нокаутира „Байерн“

Германският шампион „Щутгарт“ победи с 3:1 лидера „Байерн“ (Мюнхен) в дербито на 13-ия кръг от Бундеслигата на своя стадион „Готлиб-Даймлер Щадион“. „Швабите“ нанесоха първа за сезона загуба на баварците, като още през първата част резултатът бе класически след две попадения на Гомес и едно на Баштюрк.
Германският шампион „Щутгарт“ победи с 3:1 лидера „Байерн“ (Мюнхен) в дербито на 13-ия кръг от Бундеслигата на своя стадион „Готлиб-Даймлер Щадион“. „Швабите“ нанесоха първа за сезона загуба на баварците, като още през първата част резултатът бе класически след две попадения на Гомес и едно на Баштюрк. Едва пет минути преди края Лука Тони намали. Двубоят ще се запомни и с големия гаф на рефера Кинкофер, който отмени чист гол на Лука Тони. Италианският голмайстор се извиси с глава в наказателното поле на домакините и нанесе удар в долния десен ъгъл на стража Шефер. Той се намеси, но когато игра с топката, тя бе минала голлинията, а реферът не видя това и остави играта да продължи. Най-слабият на терена Франк Рибери бе на път да получи червен картон на два пъти, след като влизаше остро в краката на своите противници и един път удари играч на „Щутгарт“ без топка. Така от три години „Байерн“ няма победа в Щутгарт след поражение от 0:2 миналата година и нулево равенство преди две. Въпреки поражението „баварците“ останаха на върха с актив от 28 точки, но вече има преднина само от една пред „Вердер“ и „Хамбургер“. „Вердер“ с блестящия в тази среща Диего разгроми „Карлсруе“ с 4:0. Две попадения отбеляза именно бразилският техничар, а по един Алмейда и Налдо. Изстрадала победа с 1:0 нанесе „Херта“ на „Хановер“ с гол в 87-ата минута на Андре Лима. В един от най-драматичните двубои „Ханза“ успя да победи с 3:2 „Енерги“, в чиито редици бяха българските футболисти Станислав Ангелов и Димитър Рангелов.