„Ливърпул“ разпиля „Бешикташ“ с рекордното 8:0

„Ливърпул“ разби турския „Бешикташ“ с 8:0 и по-този начин си върна тъпкано за поражението преди две седмици на „Инюню” в Истанбул.
Данаил Кисов „Ливърпул“ разби турския „Бешикташ“ с 8:0 и по-този начин си върна тъпкано за поражението преди две седмици на „Инюню” в Истанбул. След отлична игра на своя „Анфийлд” „червените” не оставиха никакви шансове на своите противници, които за цял мач успяха да отправят едва един удар, който дори не попадна в рамката на вратата, пазена от Пепе Рейна. Така „мърсисайдци“ за пореден път влезнаха в историята, записвайки най-голямата победа в Шампионската лига. В герой за тима на испанския треньор Рафа Бенитес се превърна израелският национал Йоси Бенаюн, който реализира хеттрик. Други две побадения бяха дело на Питър Крауч, който този път получи доверието на своя мениджър и започна срещата като титуляр. Холандското крило Райън Бабел също се отличи с два гола, а капитанът Стивън Джерард вкара поредния си гол с фланелката на „мърсисайдци“. В другия мач „Порто“ победи „Марсилия“ с 2:1. В следващия кръг „Ливърпул“ посреща „Порто“, докато в другия сблъсък ще спорят „Бешикташ“ и „Марсилия“. Сладки победи за „Милан“ и „Селтик“ Европейският шампион „Милан“ и „Селтик“ се поздравиха с победи в срещите от Група D на Шампионската лига и дадоха сериозни заявки за продължаване на осминафиналите в турнира. „Росонерите“ победиха с 3:0 „Шахтьор“ при визитата си на Олимпийския стадион в Донецк с попадения в последните 24 минути на двубоя. Головете за възпитаниците на Карло Анчелоти вкараха Филипо Индзаги на два пъти и бразилският техничар Кака. Индзаги отбеляза 62-ия си гол в Шампионската лига, изравнявайки рекорда на Герд Мюлер. В другата среща от групата „Селтик“ грабна втора домакински успех в турнира, побеждавайки „Бенфика“ с 1:0. Единственото попадение срещу португалците вкара в последната минута на първото полувреме Айдън МакГийди. Горчив дебют за Куман Отборът на „Розенборг“ продължава с блестящите си игри в Шампионската лига. Скандинавците направиха за смях испанския гранд „Валенсия“ само в рамките на няколко седмици. „Розенборг“ се наложи с 2:0 като гост на стадион „Местая” и по този начин вгорчи дебюта на Роналд Куман в Европа. И двата гола за гостите отбеляза Стефан Иверсен. В другия мач от групата от групата „Шалке 04“ и английският „Челси“ не успяха да се победят, завършвайки наравно 0:0 на стадион „Арена ауф Шалке”. И двата тима така и не успяха да намерят път към една от двете врати. Византийската хитрост помогна на „Олимпиакос“ В група С „Олимпиакос“ и „Реал“ (Мадрид) не успяха да си отбележат гол, но това повече устройва „кралете“, които еднолично оглавяват класирането с актив от 8 точки. На втора позиция е Лацио, който победи като домакин „Вердер“ (Бремен) с 2:1, с 5 точки. Толкова има и „Олимпиакос“ и „ Вердер“ (Бремен) са последни с 3 точки. През първото полувреме футболистите на Бернд Шустер улучиха на два пъти гредата на Никополидис. Домакините пък играха типично по византийски с много хитрост и се опитваха да застрашат Касияс повече на контраатака. Втората част не бе особено привлекателна за гледане. Испанският шампион продължи да доминира, но така и не стига до гола. „Олимпиакос“ пропусна добро положение в края на двубоя чрез резервата Арчуби. Италианският „Лацио“ се върна в битката за първите позиции в група С на Шампионската лига, след като победи „Вердер“ (Бремен) с 2:1. Домакините от Лацио бяха много по-активни през всичките 90 минути на двубоя и заслужено се поздравиха с успеха. В герой за Лацио се превърна Томазо Роки, който отбеляза и двата гола за „орлите”. Почетното попадение за Вердер реализира Диего от дузпа пет минути преди последния съдийски сигнал. Двата отбора доиграха мача в числено намалени състави, след като Крибари „Лацио“ и Диего „Вердер“ получиха червени картони.