„Славия“ удави „моряците“ с 5:0

Футболистите на „Славия“ отвяха с категоричното 5:0 „Спартак“, след като „белите“ отбелязаха 3 гола в рамките на седем минути. Автор на първите две попадения за „белите“ е новото попълнение в състава им Здравко Лазаров, който се разписа в 7-ата и 14-ата минута.
Футболистите на „Славия“ отвяха с категоричното 5:0 „Спартак“, след като „белите“ отбелязаха 3 гола в рамките на седем минути. Автор на първите две попадения за „белите“ е новото попълнение в състава им Здравко Лазаров, който се разписа в 7-ата и 14-ата минута. Бившият национал откри резултата с великолепен гол само седем минути след началото на двубоя. Илия Илиев центрира и звездата на „белите“ отбеляза с невероятна задна ножица. Малко след това вратарят на гостите от Варна Арнаудов фаулира в наказателното поле на „Спартак“ нападателя на „белите“ Дениран Ортега и главният съдия Мартин Богдев веднага отсъди дузпа и даде червен картон на Арнаудов. Зад топката застана отново Здравко Лазаров и направи резултата 2:0. Голмайсторът обаче трябваше да напусне терена малко след втория си гол, защото получи контузия, която му попречи да продължи двубоя. Третото попадение за момчетата на старши треньора Стевица Кузмановски отбеляза един от най-активните на терена - халфът Илия Илиев. Полузащитникът изстреля много силен удар от около 25 метра и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на резервния вратар на „соколите“ Генко Славов. Пет минути след това Мартин Керчев вкара за 4:0, след като топката се отклони от страничната греда и влезе в мрежата. В 68-ата минута Орлин Орлинов след самостоятелен пробив направи резултата 5:0, преодолявайки цялата защита на „соколите“. В последната среща от групата „Ботев“ (Пд) и „Черноморец“ завършиха 0:0. Гостите от Бургас могат да съжаляват повече за загубените две точки с оглед на пропуснатите възможности. Отборът на „Ботев“ бе изпратен с бурни освирквания от феновете на стадиона. Привържениците на „канарчетата“ изпратиха с аплодисменти единствено вратаря Лилчо Арсов, който за пореден път бе най-добрият футболист на „жълто-черните“.