„Арсенал“ и „Ливърпул“ продължават без загубен мач на Острова

„Блекбърн“ и „Ливърпул“ не успяха да си отбележат гол. Домакините прекъснаха серията си от седем поредни победи и със спечелената точка се изкачиха на пето място в класирането, докато гостите са седми, въпреки че продължават без загуба този сезон.
„Блекбърн“ и „Ливърпул“ не успяха да си отбележат гол. Домакините прекъснаха серията си от седем поредни победи и със спечелената точка се изкачиха на пето място в класирането, докато гостите са седми, въпреки че продължават без загуба този сезон. „Блекбърн“ уцелиха две греди чрез Дейвид Бентли и Дейвид Дън през първото полувреме, а футболистите на „Ливърпул“ упражниха тотален натиск в последните 15 минути на двубоя, но не успяха да стигнат до гол. Дирк Кайт имаше три добри възможности, Брад Фридъл спаси два удара на Стивън Джерард, а Бентли изчисти от гол линията след точен шут с глава на Питър Крауч. Мениджърът на „Ливърпул“ Рафа Бенитес заложи на необичайна нападателна тактика - Дирк Кайт напред и Стивън Джерард зад него. Джерард се върна в полузащитата едва след влизането на Крауч в 72-та минута. В голямото дерби на XII кръг „Арсенал“ и „Манчестър Юнайтед“ не успяха да се победят. Шампионите на два пъти повеждаха в резултата, но гостите от Лондон все намираха сили да изравнят. „Артилеристите“ стигнаха до едната точка в продължението след гол на французина Галес, който преди това си бе отбелязал и автогол. Мениджърът на „Арсенал“ Арсен Венгер заяви след равенството 2:2, че неговият тим е показал силен характер, успявайки на два пъти да изравни резултата. „Нашият характер беше проверен, ние на два пъти бяхме изоставащи, единият път преди почивката, което е изключително опасно, и вторият - осем минути преди края”, коментира Венгер. „Челси“ постигна поредната си победа и вече се изкачи на третото място и поглежда към титлата. Тимът на руският олигарх Роман Абрамович надделя като гост над „Уигън“ с 2:0. Головете вкараха още в началото на мача Франк Лампард и Жулиано Балети. „Астън Вила“ със Стилян Петров в състава победи „Дарби Каунти“ с 2:0. Точни за „домакините от Бирмингам бяха Лаурсен и Йънг през втората част. В класирането води „Арсенал“ с 27 точки и мач по-малко, пред „Манчестър Юнайтед“ - също с 27 точки и „Челси“ - с 24. Англия, Примиершип - 12-и кръг „Астън Вила“ - “Дарби Каунти“ 2:0 „Евертън” – „Бирмингам” 3:1 „Фулъм” – „Рединг” 3:1 „Нюкасъл” – „Портсмут” 1:4 „Уигън” – „Челси” 0:2 „Мидлсбро” – „Тотнъм” 1:1 „Арсенал” – „Манчестър Юнайтед” 2:2 „Блякбърн“ - „Ливърпул“ 0:0 „Уест Хям“ - „Болтън“ „Манчестър Сити“ - „Съндърланд“