„Байерн“ постави рекорд от 38 шута без гол

Суперформацията на „Байерн“ постави пореден рекорд в Бундеслигата, като играчите обстреляха вратата на гостите си - „Айнтрахт“, с 38 шута, но не успяха да вкарат гол. 69000 зрители не знаеха да освиркват ли любимците си или да ги аплодират, след като завършиха при резултат 0:0.
Суперформацията на „Байерн“ постави пореден рекорд в Бундеслигата, като играчите обстреляха вратата на гостите си - „Айнтрахт“, с 38 шута, но не успяха да вкарат гол. 69000 зрители не знаеха да освиркват ли любимците си или да ги аплодират, след като завършиха при резултат 0:0. Гостите от Франкфурт се хвърлиха в двубоя с много жар, хъс и страст и, въпреки че излязоха без трима от основните си футболисти - Кириякос, Щрайт и Майер, удържаха звездите на съперника. Възпитаниците на Отмар Хитцфелд дадоха всичко от себе си и постоянно щурмуваха мрежата на Ока Николов, който се превърна в герой на мача, а „Айнтрахт“ само се отбраняваше. „Такова нещо досега не бях виждал. Не беше много забавно”, призна си мениджърът на баварците Ули Хьонес. Невероятни обаче са числата от мача – 16:2 корнера в полза на баварците, 34:3 центрирания отново за домакините, 64% владение на топката пак за мюнхенския отбор. Най-фрапираща е разликата в изстрелите към противниковата врата, но отново е положителна за „Байерн“ - 38:5. „Рекорд! 38 удара и нито един гол. Това е върхово постижение за този сезон, няма толкова много пропуски”, констатира вестник „Билд“. В историята на Бундеслигата само два други отбора имат повече пропилени положения. Куриозното е, че и двата въпросни тима са загубили срещите си. През 1993 година футболистите на „Борусия“ (Дортмунд) създават 41 положения, но падат от „Лайпциг“ с 0:1; две години след това „Борусия“ (Мьонхенгладбах) губи с 2:4 от „Санкт Паули“, въпреки че създава цели 39 положения. Другото интересно събитие във вчерашния мач бе необичайното поведение на Оливер Кан. Вратарят отсъства от терените в продължение на 5 седмици, но вчера се появи, за да варди мрежата на баварците. Стражът връчи щедро капитанската си лента на Лусио преди началото на срещата. „Учудващ жест”, коментира „Билд”. В същото време „Хамбургер“ се наложи над „Херта“ с 2:1 и се доближи само на две точки до водача. Хосе Пауло Гереро даде аванс за „хамбургерите“ още в четвъртата минута след подаване на Ивица Олич, но Патрик Еберт изравни в 59-ата минута. Това е пета поредна домакинска победа за бременци, които са на трето място, на 4 точки от „Байерн“. Хановер излезе на четвърто място след успеха си с 2:1 над „Борусия“ (Дортмунд). Чавдар Янков отново остана на резервната скамейка на „Хановер“ до края на двубоя. Шампионът „Щутгарт“ записа първата си победа като гост от началото на сезона. Марио Гомес донесе успеха на "швабите" над носителя на купата на страната Нюрнберг с 1:0, с гол в 25-ата минута. Така бившият тим на Краси Балъков вече е на 11-а позиция.