В Севиля бият и полицаи, и „Реал“ (Мадрид)

Двама полицаи са откарани в болница, след като били нападнати от фенове преди съботния двубой между „Севиля“ и шампионите от „Реал“ (Мадрид), завършил с победа 2:0 за домакините.
Двама полицаи са откарани в болница, след като били нападнати от фенове преди съботния двубой между „Севиля“ и шампионите от „Реал“ (Мадрид), завършил с победа 2:0 за домакините. Според местните медии единият от униформените служители на реда е с девет шева на главата, след като бил ударен с бутилка, а другият е със счупен палец. Според съобщенията футболните привърженици, който носели фланелки на Севиля, хвърляли бутилки и факли към двамата полицаи, преди да се отправят към стадиона. Столичани хвърлиха цялата вина за загубата върху съдията Алфонсо Алварес Искиердо. „Той е каталунец? Тогава няма какво повече да кажа“, коментира треньорът на „белия балет“ Бернд Шустер. „Севиля“ победи с голове на Сейду Кейта и Луиш Фабиано през първото полувреме, а Серхио Рамос от състава на гостите бе изгонен през втората част. „Не сме загубили, бяхме ограбени. Реферът свири много слабо, извади ми жълт картон, без да съм извършил нарушение и сега ще бъда наказан за един мач. Ренато от Севиля ми влезе странично за червен картон малко по-късно, но дори не бе предупреден", каза пред вестник „Марка“ пък Гути. Въпреки загубата мадридчани остават начело на класирането. Късно снощи „Барселона“ трябваше да победи „Бетис“, за да настигне само на една точка вечния си съперник. В другия изигран в събота мач от Примера дивисион „Валенсия“ победи като гост „Майорка“ с 2:0. И двете попадения бяха дело на Мориентес в 45-ата и 62-та минута.