„Рома“ наказа „Лацио“ в дербито на Рим

„Рома“ победи с 3:2 градския си съперник „Лацио“ в дербито на X кръг в италианската Серия “А”. Гостите поведоха в резултата в 10-ата минута чрез своя голмайстор Томазо Роки, „Рома“ обаче изравни само 8 минути по-късно.
Данаил Кисов „Рома“ победи с 3:2 градския си съперник „Лацио“ в дербито на X кръг в италианската Серия А. Гостите поведоха в резултата в 10-ата минута чрез своя голмайстор Томазо Роки, „Рома“ обаче изравни само 8 минути по-късно. Автор на попадението стана Мирко Вучинич. Три минути преди почивката Амантино Мансини изведе „вълците“ напред в резултата след двойно подаване с Мексес. Симоне Перота даде преднина от два гола на домакините в 56-ата минута, когато завърши по най-добрия начин триходова комбинация, започната от Макс Тонето и минала през Вучинич. Лацио, върна един гол в 69-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от Кристиан Ледесма. След тази победа „Рома“ е на второ място в класирането с актив от 21 точки, с 3 по-малко от лидера „Интер“. „Нерадзурите“ безпощадни срещу „Дженоа“ Шампионът „Интер“ постигна убедителна победа с 4:1 над „Дженоа“ и по този начин запази първото си място в класирането на италианската Серия А. Резултатът на „Сан Сиро“ откри колумбийският бранител на „нерадзурите“ Иван Рамиро Кордоба в 9-ата минута. След този гол домакините намалиха оборотите и не успяха да стигнат до ново попадение преди почивката. През втората част точни за „нерадзурите“ бяха аржентинците Естебан Камбиасо и Хулио Крус и хундураският нападател Давид Суасо. С тази победа „Интер“ продължава да е лидер в Серия А с актив от 24 точки. Хеттрик на Трезеге носи победата на „Старата госпожа“ Италианският гранд „Ювентус“ победи с 3:0 „Емполи“ и зарадва верните си тифози. И трите гола за „бианконерите“ отбеляза френският национал Давид Трезеге. Той откри головата си сметка от дузпа в 51-вата минута на двубоя. Трезеге оформи своя хеттрик в рамките на 9 минути след две нови попадения в 61-ата и 70-ата. Гостите доиграха срещата с 9 души, тъй като двама техни футболисти се контузиха, а наставникът им бе изчерпал правото си на смени. Любопитно е, че в другия кръг „Ювентус“ приема тима на „Интер“. Виери донесе трите точки на „Фиорентина“ „Фиорентина“ надделя над „Наполи“ с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза нападателят на „виолетовите“ Кристиян Виери в 61-ата минута. Ветеранът се разписа с удар от близко разстояние след подаване на румънския национал Адриан Муту. Това бе 137-ми гол за Виери в Серия А. Носителят на купата на Шампионската лига „Милан“ се наложи убедително над „Сампдория“ с 5:0. И петте гола за „росонерите“ паднаха през второто полувреме. В 47-ата минута Алберто Джилардино центрира към Кака и той откри резултата.