„Реал“ Мадрид унищожи „Валенсия“ на „Местая“

Испанският гранд „Реал“ (Мадрид) изнесе истински спектакъл на стадион „Местая“ и разгроми домакините от „Валенсия“ с 5:1 в мач от X кръг на Примера дивисион. Капитанът на „белият балет“ Раул откри още в първата минута на мача, два гола вкара Рууд ван Нистелрой, а по едно попадение реализираха Робиньо и Серхио Рамос. Почетния гол за домакините вкара Мигел Ангуло в средата на второто полувреме.
Испанският гранд „Реал“ (Мадрид) изнесе истински спектакъл на стадион „Местая“ и разгроми домакините от „Валенсия“ с 5:1 в мач от X кръг на Примера дивисион. Капитанът на „белият балет“ Раул откри още в първата минута на мача, два гола вкара Рууд ван Нистелрой, а по едно попадение реализираха Робиньо и Серхио Рамос. Почетния гол за домакините вкара Мигел Ангуло в средата на второто полувреме. Преди мача треньорът на „Реал“ Бернд Шустер за изненада на мнозина предвид колебливите резултати на отбора се беше изцепил, че отборът му играе с лекота и финес като тенисиста Роджър Федерер. След показаното днес обаче малцина ще оспорят думите му. „Валенсия“ от своя страна бе разтърсена от проблеми, след като треньорът Кике Флорес бе уволнен, въпреки че отборът му бе на 4-а позиция в класирането. В днешния мач „прилепите“ бяха изведени от помощника Оскар Фернандес, а от утре начело застава Роналд Куман. В истински голов трилър се превърна мачът между „Атлетико“ (Мадрид) и „Севиля“. Домакините победиха със запомнящото се 4:3. Головете за „дюшекчиите“ отбелязаха португалския полузащитник Маниш, аржентинските звезди Серхио Агуеро и Макси Родригес и Хурадо. „Виляреал“ се изкачи на второ място в Примера дивисион след успех над „Леванте“ с класическото 3:0. Точни за „жълтата подводница“ бяха Гийермо Франко, Джузепе Роси и защитника Паскал Сиган. А тима на „Осасуна“ унижи с 3:0 като гост състава на „Бетис“, чийто треньор Ектор Купер е пред уволнение.