Фалстарт на Балъков в Швейцария

Завърналият се в първенството на Швейцария Красимир Балъков стартира със загуба новото си предизвикателство, заемайки треньорския пост на последния в класирането „Санкт Гален“. Воденият от българския специалист отбор отстъпи с 2:3 у дома от шампиона от последния сезон „Цюрих“. Гостите откриха резултата в 25-ата минута чрез Алфонс, но домакините бързо върнаха едно попадение с гол на Агире в 34-ата минута.
Завърналият се в първенството на Швейцария Красимир Балъков стартира със загуба новото си предизвикателство, заемайки треньорския пост на последния в класирането „Санкт Гален“. Воденият от българския специалист отбор отстъпи с 2:3 у дома от шампиона от последния сезон „Цюрих“. Гостите откриха резултата в 25-ата минута чрез Алфонс, но домакините бързо върнаха едно попадение с гол на Агире в 34-ата минута. Веднага след подновяването на играта Рафаел отново изведе „Цюрих“ напред в резултата, а трети гол на Шьонбехлер в 66-ата минута даде предимство на гостите с два гола. Все пак възпитаниците на българския наставник върнаха едно попадение чрез Гязула в 69-ата минута, но до края не съумяха да стигнат до равенството. Това е десета загуба от началото на първенството за „Санкт Гален“ и първа под ръководството на Балъков. А специалистите в страната на банките вече говорят за грешен избор на българския треньор.